Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

UWAGA! Premier podał nowe obostrzenia! Otwieramy galerie przed świętami!

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Aktualne obostrzenia podczas epidemii. Co otwieramy, a co pozostaje zamknięte?

UWAGA! Premier podał nowe obostrzenia! Otwieramy galerie przed świętami!

Sobotnia konferencja premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła nam kolejną porcję planów odnośnie obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Co się zmieni od końca listopada? Co zostanie otworzone? Zapraszamy do materiału.

Premier wspomniał o pewnej stabilizacji pod względem liczby nowych zakażeń podkreślając jednocześnie, że wciąż wirus zbiera śmiertelne żniwo wśród rodaków. Wspomniał również o rosnącej liczbie dostępnych dla pacjentów łóżek oraz respiratorów.
Premier Morawiecki zaapelował o spędzanie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w małych gronach rodzinnych, aby  ograniczyć ewentualne dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Premier apeluje również o ograniczenie podróżowania w celach turystycznych na święta.

Istnieje szansa, że pierwsze szczepionki na szkodnika pojawią się już 18 stycznia – dodał Mateusz Morawiecki.

A jak wyglądają najnowsze plany odnośnie rządowych obostrzeń?


Od przyszłej soboty (28 listopada) będą mogły być otwarte sklepy i pozostałe punkty usługowe mieszczące się w galeriach i parkach handlowych. Placówki handlowe będą zobowiązane do działania w najwyższym reżimie sanitarnym (płyny dezynfekcyjne na wejściu czy ograniczona liczba klientów w sklepie).

Na grudzień przewidziano dwie niedziele handlowe, które dadzą więcej czasu na świąteczne zakupy. Będą to niedziele 13 i 20 grudnia.

Szkoły pozostaną zamknięte aż do świąt Bożego Narodzenia. Nauka zdalna będzie kontynuowana. Za to w okresie 4-17 stycznia ma być ogólna przerwa w zajęciach szkolnych, która ma zastąpić dotychczasowe ferie zimowe. Przerwa będzie obowiązywać we wszystkich województwach.

Zasiłek opiekuńczy pozostaje na takich samych zasadach, na jakich obowiązywał do tej pory.

Co najmniej do 27 grudnia pozostaną zamknięte inna, aktualnie zamrożone branże, w tym kulturalno-rozrywkowa czy branża fitness. To decyzja po konsultacji z ekspertami (nie podano jakimi).

Hotele pozostają jedynie dla osób podróżujących służbowo.

Restauracje pozostają otwarte tylko na wynos oraz w opcji z dowozem.

Podsumowując, rząd wciąż pozostawia dzieci, ale w celu ratowania gospodarki zezwala na przedświąteczny handel (który jest dla wielu sklepów najlepszym okresem w roku). Niestety branża rozrywkowa czy fitness wciąż musi liczyć się postojem, który dla wielu może zakończyć się zwyczajnie bankructwem.

Źródło grafiki pod materiałem: Twitter Premiera

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA