Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Skuteczna depilacja. Wybierz wosk!

Dodano: 5 miesięcy temu

Depilacja ciała to temat, który jest szczególnie bliski kobietom, ale także i niektórym mężczyzną.

Skuteczna depilacja. Wybierz wosk!
Depilacja ciała to temat, który jest szczególnie bliski kobietom, ale także i niektórym mężczyzną. Większość osób wybiera usuwanie owłosienia w zaciszu własnej łazienki, a niektórzy wybierają zabiegi laserowe. Żeby skutecznie walczyć z niechcianym owłosieniem, warto wybrać się do studia depilacji woskiem. Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Kto powinien odwiedzić studio depilacji woskiem?

Nie ma preferowanej grupy docelowej, która powinna lub nie powinna  poddać się usuwaniu włosków za pomocą wosku. To metoda, która sprawdza się znakomicie bez względu na płeć i wiek. Istnieje jednak kilka kwestii, o których trzeba powiadomić kosmetyczkę przed rozpoczęciem zabiegu. Po pierwsze, powiedz o przyjmowanych lekach lub używanych kosmetykach z witaminą A, lub pochodnymi. Poinformuj o stosowanych zabiegach kosmetycznych w ostatnim czasie, a w szczególności o tych z udziałem kwasów lub innych substancji złuszczających. Dodatkowo kilka dni przed depilacją woskiem nie korzystaj z sauny i solarium. Jeżeli w miejscu, gdzie chcesz wykonać depilację istnieją jakieś zaczerwienienia, czy podrażnienia, to poczekaj, aż się zagoją. Pamiętanie o tych kilku zasadach sprawi, że komfort po zabiegu będzie dużo większy, a skóra szybciej wróci do dobrej kondycji. Studio depilacji woskiem to miejsce, które szczególnie polecane jest osobom o ciemnym i mocnym owłosieniu. Dzięki tej metodzie uzyskasz bardzo gładki i długotrwały efekt. Największą przewagą tej metody nad tradycyjnym goleniem jest to, że z każdym kolejnym zabiegiem włosy są słabsze i mniej widoczne. Techniki i produktu używane w Time for Wax sprawiają, że ból jest ograniczony do minimum. Dlatego nie musisz obawiać się dyskomfortu. Przyjdź i sprawdź, jakie to proste!

Jak przebiega depilacja w salonie?

Pierwszym etapem jest oczywiście rozmowa z kosmetyczką w recepcji. Tam otrzymasz do wypełnienia formularz, który będzie zgodą na wykonanie depilacji, a jednocześnie rejestracją zabiegu. Potem, jeżeli zdecydujesz się na depilację miejsc intymnych, to będziesz mieć czas na przygotowanie się w toalecie. Kiedy nadejdzie Twoja kolej, kosmetyczka zaprosi Cię do miejsca, gdzie wykonywana jest depilacja. Później czeka już tylko właściwa procedura. Depilacja woskiem nóg, rąk czy innej partii ciała może się od siebie różnić, ponieważ w zależności od rodzaju partii ciała osoba wykonująca zabieg będzie prosić o przybranie odpowiedniej pozycji. Tylko dzięki kooperacji klienta i kosmetyczki zabieg będzie komfortowy i efektywny.

Na jaką partię ciała zdecydować się przy pierwszej depilacji woskiem?

Wiele osób obawia się pierwszego zabiegu z uwagi na odczuwanie skrępowania lub ewentualny ból towarzyszący depilacji woskiem. O obu z tych obaw można na szczęście zapomnieć, ponieważ depilacja w Time for Wax nie jest bolesna, a dzięki miłej atmosferze i sprawnej obsłudze nawet nie zdążysz poczuć zakłopotania. Co warto wydepilować za pierwszym razem? To kwestia indywidualna, jednak jeżeli bardzo obawiasz się bólu, to depilacja woskiem rąk może być dobrym pomysłem. Zwykle włosy na ramionach czy przedramionach są słabsze niż np. na łydkach, co sprawia, że tym bardziej nie musisz obawiać się dyskomfortu. Dodatkowo to miejsce nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania, a podczas zabiegu możesz ułożyć się wygodnie i obserwować całą procedurę. Depilacja woskiem nóg to propozycja dla osób, które chcą w końcu przekonać się, jak to jest uwolnić się od maszynki do golenia na wiele tygodni.
 
Materiał sponsorowany
Źródło: tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA