Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Powiat Stargardzki - komunikat

Dodano: 6 miesięcy temu

Od przyszłego poniedziałku przejazd kolejowy w Dolicach zamknięty dla kierowców. Nowe utrudnienia także w Stargardzie.

Powiat Stargardzki - komunikat

Trwająca już od kilku lar przebudowa magistrali kolejowej Szczecin- Poznań wkracza w decydująca fazę. Zanim podróżni odczują jej efekty (przejazd na odcinku Szczecin- Poznań „najszybszym” pociągiem ma skrócić się łącznie o ok. 50 minut), szeregu utrudnień doświadczają zarówno pasażerowie kolei, jak i mieszkańcy Stargardu oraz miejscowości, przez które biegnie przebudowywana magistrala.
 

Od poniedziałku 23 listopada zamknięty będzie m.in. przejazd kolejowy w Dolicach, w związku z przebudową układu torowego stacji. Prace budowlane kontynuowane są również w Stargardzie. Tu od poniedziałku, 16 listopada z eksploatacji wyłączono wiadukt nad ulicą Składową. Kierowcy pozbawieni zostali tym samym alternatywnego objazdu Śródmieścia Stargardu, po wcześniejszym zamknięciu wiaduktu nad ul. Wyszyńskiego w centrum miasta.
 

Zmiany w organizacji ruchu dla mieszkańców Dolic okażą się równie istotne. Wykonawca prac w rejonie stacji Dolice poinformował, że w związku z przebudową przejazdu kolejowego oraz skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr. 122 z drogą powiatową w stronę Bralęcina, przejazd kolejowy w Dolicach zostanie całkowicie zamknięty. Stanie się to za tydzień, w poniedziałek 23 listopada i potrwa do 31 stycznia 2021 r. Przez ten czas obowiązywać będzie objazd drogami powiatowymi przez Strzebielewo, Krępcewo do Piasecznika.
 

Zamknięcie przejazdu oznacza utrudniony dojazd do nieruchomości, zlokalizowanych po drugiej stronie stacji (m.in. w kierunku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wiśniowej). Planowana inwestycja utrudni również  ruch po drodze wojewódzkiej Krajnik Dolny- Krzywin- Banie-Pyrzyce- Dolice-  Piasecznik.
 

Wykonawca robót przeprasza za utrudnienia, zamieszczając mapkę  objazdu- obowiązującego w Dolicach już od przyszłego poniedziałku.
 

Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA