Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Nowa sieć sklepów w Stargardzie, w czwartek otwarcie

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

W czwartek zostanie otwarty pierwszy sklep Eurospar w Stargardzie.

Nowa sieć sklepów w Stargardzie, w czwartek otwarcie

Będzie funkcjonował w miejscu zamkniętego Piotra i Pawła na osiedlu Zachód.

Po 17 latach funkcjonowania w Stargardzie zamknięty został supermarket Piotr i Paweł na osiedlu Zachód. Spowodowane jest to tym, że w kwietniu 2019 r. polska sieć delikatesów została przejęta przez koncern handlowy Spar Group, który swoją siedzibę ma w Republice Południowej Afryki. Likwidacja sklepów Piotr i Paweł to symboliczny koniec rodzimych sieci delikatesów. Właścicieli przerosły problemy finansowe.

Do połowy 2020 r. sieć przeprowadziła rebranding 35 proc. sklepów Piotr i Paweł, zmieniając nazwę na Eurospar lub Spar. Mimo wpływu pandemii COVID-19 na rynek handlu sieci udało się utrzymać pracę w tempie założonym w harmonogramie. Jak informuje sieć Spar Polska proces rebrandingu sklepów Piotr i Paweł rozłożony jest na cały 2020 rok, aby zapewnić sprawność jej przebiegu. Jak widać dotknęło to już również sklep w Stargardzie.

Sieć sklepów Spar Group do końca roku 2020 ma liczyć około 150 placówek. W kolejnych 5 latach liczba ta ma wzrosnąć do 400. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 300 dostawcami produktów. Do końca roku na półkach Spar ma być dostępnych około 7,5 tys. produktów, obecnie jest to 6,5 tys.

Sieć sklepów Spar International powstała na początku lat 30. XX wieku w Holandii. Obecnie pod tym szyldem działa ponad 12,5 tys. sklepów w ponad 40 krajach świata. Również w Polsce jest ok. 250 sklepów, które prowadzi spółka Spar Polska należąca do Grupy Bać-Pol.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art