Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Kultura on-line w SCK

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Trwająca pandemia koronawirusa znacznie ograniczyła również możliwość organizacji wydarzeń artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych.

Kultura on-line w SCK

Stargardzkie Centrum Kultury znalazło jednak alternatywę. Przez internet można oglądać m.in. koncerty i spektakle, ale także reportaże z przygotowań do nich.
 

Do obejrzenia dostępna jest już adaptacja opowiadania „Wij” Mikołaja Gogola, wyreżyserowana przez Tatianę Malinowską-Tyszkiewicz. To opowieść o ludzkich dylematach wplecionych w zmagania z postaciami z rosyjskiej tradycji ludowej. Tytułowy „Wij” jest odpowiednikiem złośliwego gnoma, wrednego krasnala, który miesza w głowach ludzi, komplikuje działania i niweczy zamiary.
 

Scenografia Piotra Kosmala, efekty świetlne i specjalne oraz stroje i gra aktorów przenoszą widza w świat fantasy, ludowej baśni podszytej erotyką, w którym nie wszystko zależy od człowieka. Na dużej scenie SCK wystąpili: Wioletta Jakubiak, Leszek Kopaczewski, Bożena Sekuła-Donorowicz, Henryk Donorowicz, Weronika Rybińska, Zofia Strachocka, Bronisława Dąbrowska, Emilia Chanczewska i Stefania Grzeszczuk.

Spektakl można za darmo obejrzeć tutaj.
 

SCK już dziś zapowiada, że przygotowuje kolejne wydarzenia, które będą dostępne w sieci. Żeby być na bieżąco wystarczy śledzić stronę i Facebooka placówki.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art