Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Rząd zapowiada wsparcie dla branż z ograniczeniami

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd nie pozostawi bez pomocy przedsiębiorców działających w branżach objętych obostrzeniami.

Rząd zapowiada wsparcie dla branż z ograniczeniami

Na co może liczyć biznes?

W piątek rząd poinformował o kolejnych ograniczeniach związanych z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Oprócz sfery społecznej, edukacji i kultury, obostrzenia w dużym stopniu dotknęły również przedsiębiorców. Od 24 października całkowicie zamknięte będą restauracje, bary i puby. Jedzenie będzie można zamówić jedynie na wynos. Wcześniej zamknięto siłownie, kluby fitness, baseny i aquaparki. Zakazane zostało również organizowanie imprez, konferencji i wesel, więc i ta branże może dotknąć kryzys. Przestaną funkcjonować sanatoria.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd pracuje nad rozwiązaniami związanymi z pomocą przedsiębiorcom dotkniętym obostrzeniami. Ma je przedstawić w ciągu kilku najbliższych dni. Wśród pomysłów pojawiają się takie instrumenty jak postojowe czy zwolnienie z płacenia składek ZUS. - Będziemy jednocześnie proponować długoterminowe środki finansowe, fundusze, na restrukturyzację w firmach, na wsparcie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Nie zostawiamy tych branż samych, chociaż sytuacja na całym świecie i w Polsce jest recesyjna- powiedział Premier.

Premier poinformował też, że rząd przygotowuje dodatkową pomoc dla około 31 form prowadzenia działalności. - Zakładając, że branża gastronomiczna dotknięta jest bardziej od innych, podobnie jak branża fitness, to będziemy dla około 31 PKD, czyli rodzajów prowadzenia działalności gospodarczej, proponowali nowe instrumenty wsparcia- powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art