Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Specjalna pomoc dla seniorów w czasie pandemii

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Wprowadzone w sobotę obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dotknęły również seniorów.

Specjalna pomoc dla seniorów w czasie pandemii

Wprowadzone w sobotę obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dotknęły również seniorów. Pomoc tej grupie zapowiedział Premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do seniorów powyżej 70. roku życia o nieprzemieszczanie się i pozostanie w domach. Ograniczenia przemieszczania się nie obejmują zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych, wykonywania czynności zawodowych i uczestniczenia w wydarzeniach kultu religijnego. Uruchomiony zostanie program Korpus Wsparcia Seniorów.

Seniorzy, którzy z powodu nieopuszczania miejsca swojego zamieszkania, potrzebowaliby pomocy związanej np. z codziennymi zakupami spożywczymi czy lekarstw, mogą zadzwonić na infolinię 22 505 11 11. Konsultanci będą przekazywali dane seniorów do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społecznej, który ustali zakres pomocy. - Konkretna osoba z ośrodka lub też wolontariusz do państwa domu trafi, skontaktuje się i niezbędne produkty zostaną dostarczone- tłumaczy minister. W tę formę pomocy będą zaangażowani także wolontariusze i organizacje pozarządowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.

- Pandemia koronawirusa powoduje to, że diametralnie zmienia się życie w każdym obszarze, szczególnie narażeni są nasi seniorzy- mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Poinformowała również, że na program dla seniorów zabezpieczone zostało na razie 100 mln zł. W razie potrzeby środki te mają zostać zwiększone. Dostarczenie zakupów nie przysługuje jednak osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

W Stargardzie ze wsparciem dla seniorów wychodzą: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska, harcerze. Osoby starsze mogą także liczyć na pomoc sąsiedzką.

Aby zgłosić się po pomoc, wystarczy zadzwonić lub napisać e-mail:
- MOPS – tel. 91 578 45 77,
- Straż Miejska – tel. 986 i 91 577 50 90,
- harcerze – tel. 603 254 969, 505 571 383, 535 634 888, 794 055 912, e-mail: stargard@zhp.pl.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art