Dzisiaj jest: 30.11.2020, imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

IKEA buduje sklep w Szczecinie

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Na zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej w Szczecinie powstaje sklep giganta meblowego ze Szwecji- firmy IKEA.

IKEA buduje sklep w Szczecinie

Otwarcie planowane jest w przyszłym roku.

W zeszłym tygodniu na elewacji ogromnej hali przy ul. Mieszka I pojawiło się charakterystyczne żółte logo z napisem IKEA. Oznacza to, że prace budowlane posuwają się do przodu. Szczeciński sklep będzie miał 29 tys. m. kw. powierzchni. Obiekt będzie spełniać wymogi pozwalające ubiegać się o certyfikat BREEAM, który jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie. 12 sklep sieci w Polsce zostanie otwarty w pierwszej połowie 2021 r.

O budowie sklepi Ikea w Szczecinie spekulowano od wielu lat. Pojawiały się niesprawdzone informacje, że miałaby powstać w okolicach sklepu Auchan w Ustowie. O budowie szwedzkiej placówki rok temu poinformował nawet sam Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Miło mi poinformować- IKEA w Szczecinie! To zapewne bardzo dobra informacja dla wielu z Was. Budowa przy skrzyżowaniu Mieszka I z Białowieską rozpoczyna się już w październiku. Będzie to kolejny element łączący nas ze Skandynawią- poinformował Piotr Krzystek.

Jak poinformowała sieć IKEA, sklep w Szczecinie będzie ostatnią placówką wielkopowierzchniową w Polsce. Ty samym Szwedzi chcą zamknąć pewnie etap w historii swojej firmy w naszym kraju. Przedstawiciele firmy oznajmili, że obecnie skupiają się na nowych formatach spotkań z klientami oraz rozwijana będzie sprzedaż wielokanałowa, w tym kanały cyfrowe i sieć logistyczna.

IKEA to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Zostało założone w 1943 r. przez Ingvara Kamprada. W pierwszych latach funkcjonowania firma prowadziła sprzedaż wysyłkową swoich produktów. Dopiero w 1953 r. otwarto pierwszy stacjonarny sklep meblowy. W sierpniu 2019 r. IKEA posiadała 430 sklepów w 52 krajach świata. W Polsce pierwszy sklep został otwarty 19 września 1990 r. na warszawskim Ursynowie.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art