Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Kino Helios - repertuar [23.10 - 29.10]

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Niestety w ostatnim czasie mierzymy się z wprowadzaniem kolejnych obostrzeń w związku z szybko rosnącą liczbą dobowych zakażeń korona wirusem.

Kino Helios - repertuar [23.10 - 29.10]
Kina jednak pozostają cały czas otwarte, mało tego, zapraszają nas na nowe premierowe seanse.

PREMIERY

1. „Czyściec”
"Czyściec" to film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące życia po śmierci oraz tego, czy możemy mieć na nie wpływ. Oparta na relacjach i doświadczeniach mistyków: św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej, Fulli Horak i bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego, poruszająca opowieść o duszach, które opuściły już ziemski świat. "Czyściec" to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, co czeka nas na końcu naszej ludzkiej egzystencji. W obsadzie Małgorzata Kożuchowska, Philippe Tłokiński oraz Ida Nowakowska.

2. „Polot”
„Polot” to kolejna polska propozycja w nadchodzącym tygodniu. Opowiada o Karolu, utalentowanym i przedsiębiorczym 25-latku, który dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. W głównej roli znany między innymi z roli w „Sala Samobójców: Hejter” Maciej Musiałowski.

3. „Saint Maud”
Jest to kolejny horrorowy triumf od studia A24, twórców nagradzanych na najważniejszych festiwalach filmów takich jak „Midsommar. W biały dzień”, „Dziedzictwo. Hereditary” i „To przychodzi po zmroku”.
Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję...


PROJEKTY SPECJALNE

Kultura dostępna (29.10)
„Jak zostałem gangsterem” to obecnie jeden z najlepiej ocenieniach polskich filmów ostatnich lat. Jest to historia oparta na faktach. Po raz pierwszy tego typu film pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.


Kino Konesera (26.10)
Specjalnie dla koneserów sieć kin Helios przygotowała pokaz filmu Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland. Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Helios na scenie (23.10 oraz 28.10)
„Giselle” to jeden z najwybitniejszych baletów jakie powstały. Został on zarejestrowany w 2016, jest jednak cały czas tak samo aktualny i stanowi świetną edukacyjną rozrywkę na całej rodziny. Jest to klasyczna opowieść (pierwszy raz wystawiona w 1941 roku) o zdradzie, nadprzyrodzonych mocach i miłości silniejszej niż śmierć, wyprodukowana przez Petera Wrighta, z choreografią Marcusa Petipa.

„To nie jest kraj dla wielkich ludzi”
Ilu ludzi mieści się w jednym Polaku? One-man show w wykonaniu Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki...
Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, wojskowi. Polskie monstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach.                


Młodsi widzowie będą mogli w tym tygodniu przedpremierowo obejrzeć przebojowy film komediowy „Psy i koty 3: Łapa w łapę”.

Dla miłośników piłki nożej i to tej na najwyższym poziomie kino przygotowało na sobotę El Clasico. Szczegóły: TUTAJ


W ofercie pozostaje także cały szereg innych, ciekawych produkcji filmowych. Cały repertuar Helios w Outlet Park Szczecin: TUTAJ

Nie zapomnijcie oczywiście o możliwości wynajęcia sali – Przejmij kino ze swoją paczką.

I na koniec pamiętajcie, że im wcześniej kupicie bilety, tym będą one tańsze. Cennik: TUTAJ

Kino Helios zaprasza na swoje strony: Szczecin Helios Outlet Park oraz Szczecin Helios CHR Kupiec.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art