Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Wymień opony wcześniej, unikając kolejek

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Zbliża się termin wymiany opon na zimowe czy korzystania z zimowej wersji płynu do spryskiwaczy

Wymień opony wcześniej, unikając kolejek
Zbliża się sezon zimowy, a co za tym idzie, niższe temperatury, a może i opady śniegu. Wraz z sezonem zimowym warto zadbać o swoje auto i wymienić w nim co nieco. Wlać zimowy płyn do spryskiwaczy czy wymienić ogumienie na zimowe? Niby niewiele, ale jednak takie opony zimowe istotnie wpłyną na nasze bezpieczeństwo jazdy.
 

Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?


Wymiana opon na zimowe to razem z wlaniem zimowego płynu do spryskiwaczy, najważniejszy element przygotowania auta przed nadchodzącym okresem niskich czy ujemnych temperatur. Zimą opony przeznaczone na tę porę roku spisują się znacznie lepiej niż ich wersje letnie. Korzystniej znoszą niskie temperatury, gwarantują lepsze hamowanie i przyczepność w niskich temperaturach czy w warunkach śniegu/błota pośniegowego.
W Polsce wciąż nie mamy obowiązku wymiany ogumienia na zimowe, jednak co roku przypominamy, że warto. Warto dla własnego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg i dla dłuższej żywotności naszych opon.
Warto pamiętać, że wybierając się do innych krajów, konieczne jest zorientowanie się, gdzie taki wymóg jest prawnie wymuszony. Przykładowo obowiązek wymiany opon na te do jazdy zimą, mamy w Niemczech, Austrii, na Słowacji, Litwie oraz we wszystkich krajach skandynawskich.

 

Kiedy najlepiej wymienić opony?


Najlepiej to zrobić na początku sezonu jesienno-zimowego. Idealnym momentem będzie już końcówka października oraz listopad (polecamy jego pierwszą połowę). Niestety praktyka pokazuje, że wielu kierowców zwleka z tym zadaniem do ostatniej chwili. Wymieniają tuż przed świąteczną podróżą, albo jak spadnie pierwszy większy śnieg. Konsekwencją tego jest stanie w dużych kolejkach, bo o rezerwację wizyty na szybki termin trudniej.
Dlatego przypominamy już teraz. Póki nie ma kolejek – jedź i wymień opony na zimowe. Robiąc to w listopadzie, masz już spokój do marca/kwietnia i jeździsz bezpieczniej.

 

Gdzie wymienić opony w Stargardzie?


W Stargardzie znajdziemy wiele warsztatów i zakładów, oferujących wymianę opon. My polecamy firmę Opony Zmarzlik mieszczącą się przy ulicy Niepodległości 4.  Opony Zmarzlik oferują wymianę ogumienia wraz z wyważaniem i ustawieniem odpowiedniego ciśnienia w oponach, prostowanie felg na miejscu czy sprzedaż nowych i używanych kompletów opon. Tanio, szybko i profesjonalnie. Opony Zmarzlik prowadzi serwis opon samochodowych, do motocykli czy pojazdów rolniczych i ciężarowych.
 

Zmarzlik – opony i mechanika


Opony Zmarzlik to nie tylko serwis, wymiana czy sprzedaż ogumienia. Zakład oferuje także kompleksowe naprawy mechaniczne:
-układu hamulcowego,
-zawieszenia,
-układu wydechowego,
-rozrządu i sprzęgła,
-układów elektrycznych,
-wymiany filtrów,
-czy serwis olejowy.

Uzupełnieniem oferty jest czyszczenie i napełnianie klimatyzacji. Serwis Opony Zmarzlik zaprasza klientów do swojej siedziby w Stargardzie, przy Niepodległości 4.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art