Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

12 MILIONÓW DLA STARGARDU

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

W naszym mieście cały czas skutecznie pozyskujemy dofinansowanie z różnych źródeł.

12 MILIONÓW DLA STARGARDU

Nawet pomimo szczególnego czasu pandemii koronawirusa w Stargardzie realizowane są zaplanowane inwestycje. Tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy zdobyliśmy ponad 11 800 000 zł środków zewnętrznych. Na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski.
 

Miasto pozyskało dodatkowe pieniądze na zabezpieczenie mieszkańców przed pandemią. Do podstawówek, przedszkoli miejskich i żłobka trafił nowoczesny sprzęt oraz środki czystości –  m.in. parownice, ozonatory, zmywarki, płyny do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki.
 

Bezpieczeństwo mieszkańców poprawi również przebudowa skrzyżowania ul. B. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego. Przejścia w tym miejscu pokonuje wiele dzieci w drodze do i ze szkoły. Przez wyniesienie jezdni kierowcy będą musieli zwolnić, a piesi staną się bardziej widoczni dzięki dodatkowemu doświetleniu.
 

Dzięki zdobytym dotacjom Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zabezpieczyła kolejne pieniądze na tzw. pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców. Więcej informacji tutaj. Wsparte zostały także projekty JEREMIE i JEREMIE2, z których od lat korzystają właściciele lokalnych – mikro, małych i średnich – firm.
 

Miłośnicy jazdy na rowerze, rolkach i deskorolce korzystają już z odnowionego skateparku. Z kolei Książnica Stargardzka poszerza swoje zasoby o następne nowości wydawnicze – co z pewnością cieszy wielbicieli czytania. To wszystko również projekty częściowo finansowane ze środków zewnętrznych.
 

Pozyskane pieniądze wsparły także Środowiskowy Dom Samopomocy. Dofinansowane zostały też usługi opiekuńcze dla osób z niepełnosprawnościami i szeroko pojęta pomoc społeczna.
 

W Stargardzie pozyskujemy środki z różnych źródeł. To pieniądze m.in. z funduszy unijnych oraz wsparcie rządowe. Zdobyte dofinansowanie pozwala na realizację kolejnych inwestycji, ale też na pomoc mieszkańcom o szczególnych potrzebach, należącym do różnych grup społecznych.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk