Dzisiaj jest: 2.12.2020, imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Kino Helios - repertuar [09.10 - 15.10]

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Niestety liczba zakażeń korona wirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień i istnieją pewne obawy, że może dojść nawet do zamknięcia kin.

Kino Helios - repertuar [09.10 - 15.10]
Nie ma co jednak na razie się tym przejmować, a sieć kin Helios zaprasza nas do obejrzenia kolejnych przebojowych premier.

PREMIERY

1. „Pinokio”
Bajka, którą wszyscy kochaliśmy jako dzieci zostaje właśnie przeniesiona na wielki ekran w nieco innej i bardziej „ludzkiej” wersji. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji.

2. „Gniazdo”
Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Jeśli nie przekonuje państwa opis fabuły, to proszę zaufać gwiazdorskiej obsadzie, w której między innymi Carrie Coon, Jude Law oraz Anne Reid.

PROJEKTY SPECJALNE

Kino Kobiet (14.10)

„Jak zostać gwiazdą”
Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka. Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.


Kino Konesera (12.10)

Specjalnie dla koneserów kina Helios przygotował w tym tygodniu pokaz filmu „Niedosyt”. Życie Hunter stwarza pozory sielanki. Kobieta ma przystojnego, kochającego i wpływowego męża, który pochodzi z bardzo bogatej rodziny oraz piękny dom. Do tego idyllicznego obrazka nie pasuje tylko nieodparta chęć, jaką odczuwa Hunter. Zaczęło się od zjedzenia… szklanej kulki. Potem była pinezka, bateria i konsumowanie kolejnych przedmiotów, które do jadalnych z pewnością nie należą. Hunter będzie musiała skonfrontować się z mroczną tajemnicą, kryjącą się za tą obsesją. Nieprzewidywalna mieszanka thrillera i satyry, która stawia pytania dotyczące patriarchalnej kontroli kobiecego ciała, tożsamości, poczucia winy i przemocy. Film zdobył bardzo dobre oceny krytyków i nominację do nagrody Camerimage. 

Kultura dostępna (15.10)

W tym tygodniu w cyklu Kultura dostępna zobaczyć będzie można film „Sala Samobójców. Hejter”. Ten wielokrotnie nagradzany na polskich festiwalach film opowiada o Tomku (Maciej Musiałowski), studencie prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Jak daleko jest w stanie zajść aby tylko odegrać się na ludziach, którzy niejako zniszczyli mu życie? O tym muszą państwo przekonać się sami.

W ofercie pozostaje także cały szereg innych, ciekawych produkcji filmowych.

I na koniec to co na horyzoncie. Zbliża się Halloween, a więc czas na 
MARATON HALLOWEEN 2020

Cały repertuar Helios w Outlet Park Szczecin: TUTAJ

Nie zapomnijcie, że im wcześniej kupicie bilety, tym będą one tańsze. Cennik: TUTAJ

Kino Helios zaprasza na swoje strony: Szczecin Helios Outlet Park oraz Szczecin Helios CHR Kupiec.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaduszkowe Jam Session. BUDZOWSKI. art