Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Marszałek przekaże 25 mln zł na środki ochrony w szkołach

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Od 18 września do 2 października samorządy z województwa zachodniopomorskiego mogą aplikować o specjalną pomoc w przygotowaniu bezpiecznego roku szkolnego.

Marszałek przekaże 25 mln zł na środki ochrony w szkołach

Granty udzielane będą w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego szacuje, że wsparciem może zostać objętych ponad 244 tys. uczniów i nauczycieli. Samorządy będą mogły wykorzystać granty m.in. na zakup środków ochrony osobistej, sprzętów oraz środków do utrzymania czystości i dezynfekcji. O wsparcie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego prowadzące placówki edukacyjne i inne instytucjonalne formy opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Samorządy będą mogły ubiegać się także o refundację kosztów poniesionych od 1 lutego 2020 r. Środki przekazane na walkę z COVID-19 powinny być wydatkowane do 30 listopada 2020 r. Wysokość grantu dla danego samorządu będzie zależała od liczby uczniów i nauczycieli z poszczególnych gmin i powiatów w ogólnej liczbie uczniów i nauczycieli w całym województwie. Dane będą opracowane na odstawie Systemu Informacji Oświatowej, najbardziej aktualnej, publicznej bazy danych prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Projekt "Pomorze Zachodnie- bezpieczna edukacja" to kolejne działanie w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Zapraszamy samorządy do aplikowania o fundusze, które pomogą JST bezpiecznie realizować rok szkolny 2020/2021- mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Zarząd Województwa na przygotowanie bezpiecznego roku szkolnego przeznaczył 25 mln zł.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk