Dzisiaj jest: 29.9.2020, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Nowe rondo na Osiedlu Pyrzyckim

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

U zbiegu ulic Miłej i Powstańców Warszawy uruchomione zostanie nowe minirondo.

Nowe rondo na Osiedlu Pyrzyckim

To część większej inwestycji, która poprawi komunikacje na Osiedlu Pyrzyckim.

Kierowcy nowym rondem będą mogli przejechać od piątku, 18 września. Na swoją trasę wrócą również autobusy komunikacji miejskiej. Do tej pory, z powodu budowy minironda, obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Objazd prowadził przez ul. W. Pileckiego i L. Staffa. Autobusy nie zatrzymywały się w zatoce przy ul. Powstańców Warszawy, natomiast uruchomiony został tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. L. Staffa. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. poinformowało, że w związku z zakończeniem budowy ronda, autobusy wrócą na swoją stałą trasę od dnia 18 września. - Dla linii nr 2 przywracamy przestanek przy ul. Powstańców Warszawy, w kierunku centrum- informuje MPK.

Nowe rondo na Osiedlu Pyrzyckim usprawni poruszanie się po os. Pyrzyckim. Takie samo zadanie będzie miało duże rondo u zbiegu ul. Powstańców Warszawy i W. Broniewskiego. Jest to jeden z etapów inwestycji polegającej na budowie drogi KZ.2 przedłużającej ul. Powstańców Warszawy do W. Broniewskiego. Nowa droga będzie mieć 1 km długości i 7 m szerokości. Chodnik będzie miał 1,5 m szerokości, a ciąg pieszo-rowerowy- 3,5 m szerokości. Cała inwestycja pochłonie ponad 6,7 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycja, która właśnie jest realizowana, to duże ułatwienie dla mieszkańców wciąż rozrastającego się osiedla. W przyszłości planuje się, że powstanie tam osiedle, na którym zamieszka nawet 4 000 mieszkańców. Umożliwia to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego teren, który miejscy radni przyjęli w marcu 2019 r. Założono, że powstaną tam budynki o wysokości od trzech do pięciu kondygnacji. Będzie też miejsce dla lokali usługowych i handlowych, ale nie większych niż 2000 m.kw.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.