Dzisiaj jest: 29.9.2020, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Uwaga na wojskowe kolumny na dziesiątce

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

W najbliższych dniach kierowców poruszających się drogami naszego regionu czeka kolejne utrudnienie.

Uwaga na wojskowe kolumny na dziesiątce

Przemieszczać się będą po nich wojskowe kolumny.

Żołnierze m.in. z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w najbliższych dniach będą przemieszczali się w kierunku poligonu drawskiego. Wzmożony ruch pojazdów wojskowych będzie miał miejsce w dniach 14-18.09.2020 r. oraz 21-25.09.2020 r. w godzinach porannych oraz popołudniowych. W wojskowych kolumnach będą zarówno kołowe transportery opancerzone Rosomak i moździerze Rak, jak również specjalistyczny sprzęt logistyczny oraz łączności.

Przemieszczanie części sił i środków 12 Brygady ze Szczecina na poligon drawski rozpocznie się w poniedziałek 14 września około godz. 5:30, głównie drogą DK10. - Trasy i godziny przejazdów 12 Brygady zostały zaplanowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie mieszkańców Pomorza Zachodniego- informuje kpt. Błażej Łukaszewski. Prosi również kierowców, aby nie wymuszać pierwszeństwa nad kolumnami oraz nie wjeżdżać pomiędzy poszczególne pojazdy kolumn, w których może poruszać się maksymalnie 20 pojazdów, a odległość między przemieszczającymi się kolumnami nie może być mniejsza niż 50 metrów.

Przed nadchodzącymi dniami warto przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego. Jeżeli na początku i końcu kolumny porusza się pojazd uprzywilejowany Żandarmerii Wojskowej lub Regulacji Ruchu, czyli z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, kolumna jest uprzywilejowana i każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest ułatwić jej przejazd. Przepisy pozwalają na wyprzedzanie kolumny wojskowej, jednak podczas tego manewru należy zachować szczególną ostrożność i wykonać go w sposób nieprzerwany oraz stosować się do zakazu wjeżdżania między pojazdy jadące w kolumnie.  

Źródło foto: 12 BZ Szczecin

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.