Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Liga Mistrzów: Faworyci w finale. Bayern i PSG nie do zatrzymania

Dodano: 4 lata temu Autor:

W półfinałach Ligi Mistrzów było dwóch zdecydowanych faworytów i na tym etapie obyło się bez niespodzianek.

W Niedzielnym finale w Lizbonie Bayern Monachium zmierzy się z Paris Saint-Germain. Obie drużyny w półfinałach solidarnie zwyciężyły po 3:0.

Bayern początkowo miał małe problemy. Przez pierwszych kilkanaście minut lepiej prezentował się Olympique Lyon. Francuzi tworzyli groźniejsze ataki. Nie potrafili ich jednak zamienić na gola. Najbliżej był Karl Toko Ekambi, który trafił w słupek. Odpowiedź była jednak błyskawiczna i konkretna. W 18. minucie kapitalny strzał z za pola karnego w okienko oddał niepilnowany Serge Gnabry.

Reprezentant Niemiec poprowadził swój zespół do finału. W 33. minucie podwyższył na 2:0 dobijając strzał Roberta Lewandowskiego. Po przerwie Bayern kontrolował sytuację. Koncentrację musiał zachować Manuel Neuer, który nie dał się pokonać. Najlepszą szansę dla Olympique miał ponownie Toko Ekambi, który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali.

Ostatnie słowo należało do Roberta Lewandowskiego, który strzelił swojego 15. gola w tym sezonie Ligi Mistrzów. W 88. minucie wykończył dośrodkowanie Joshuy Kimmicha z rzutu wolnego.

Bez niespodzianki również w pierwszym półfinale. Paris Saint-Germain wygrał z RB Lipsk 3:0. Bohaterem spotkania Angel Di Maria, który do gola dołożył dwie asysty. Początek meczu był ciekawy, a faworyt otworzył wynik w 13. minucie. Konrad Lainer faulował Neymara. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Angel Di Maria, a gola głową zdobył Marquinhos.

RB Lipsk miał spore problemy przede wszystkim z wysokim pressingiem PSG. Przyniosło to efekt w 42. minucie. Źle wybitą piłkę przez bramkarza Petera Gulatsi przejął Leandro Paredes, który podał do Neymara, a ten obsłużył Angela Di Maria. Sam Neymar mógł jeszcze podwyższyć przed przerwą. Podobnie, jak jednak w ćwierćfinale gola nie zdobył, ale ponownie dał bardzo dużo swojej drużynie.

Niemiecki zespół zaatakował po zmianie stron. Nie powalczył jednak o korzystny rezultat. Mistrz Francji przetrwał trudniejszy moment i strzelił trzeciego gola. Asystował ponownie Di Maria, a do siatki trafił Juan Bernat.