Dzisiaj jest: 30.9.2020, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Złoto dla Moniki Szotowicz i Doroty Klaweckiej w kolarskich Mistrzostwach Polski kategorii Masters

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Monika Szotowicz i Dorota Klawecka zdobyły złoty medal w jeździe parami na czas, podczas Mistrzostw Polski kategorii Masters, rozgrywanych w Poznaniu.

Złoto dla Moniki Szotowicz i Doroty Klaweckiej w kolarskich Mistrzostwach Polski kategorii Masters

Utalentowane zawodniczki występując w barwach STC Stargard, miały do pokonania pięć rund o łącznej długości 20 km. Mastersi, czyli niezrzeszeni zawodowcy rywalizowali w niemal morderczych warunkach, przy upale wynoszącym blisko 36 stopni.

Obu zawodniczkom osiągniętego wyniku pogratulowała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

 

To niejedyne osiągnięcie Moniki Szotowicz. Po sobotnich zmaganiach na torze w Poznaniu, zawodniczka STC Stargard zdobyła również srebro i tytuł Wicemistrzyni Polski, w ramach Drużynowych Mistrzostw na czas, rozgrywanych w wielkopolskim Krzywiniu w niedzielę, 9 sierpnia. Podzielony na trzy rundy dystans o łącznej długości 45 km, pokonała razem z pięcioosobową drużyną, której przewodziła jako jedna z liderek zespołu.
 

Mistrzostwa w jeździe parami na czas oraz drużynowa rywalizacja dedykowane są zawodowcom, którzy znają swoje możliwości, mającym też bogaty dorobek medali oraz miejsc na podium w kolarskich zmaganiach. Nasza złota i srebrna medalistka podkreśla, że wyzwaniem dla wszystkich  okazał się nieznośny wręcz skwar, towarzyszący zawodnikom przez ostatni weekend. Przy średniej temperaturze ponad 35 stopni należało tym bardziej rozłożyć siły, rozważnie gospodarując energią, potrzebną do pokonania trasy w tych dość ekstremalnych warunkach.

Jednak   osiągnięte w taki sposób zwycięstwo smakuje  jeszcze bardziej. Pani Monika ze szczególnym uznaniem podkreśla też wytrzymałość i hart ducha pięcioosobowego zespołu zawodniczek, któremu przewodziła w swojej drodze po srebro, podkreślając ich siłę i niezłomną wolę walki, potrzebne w osiągnięciu linii mety.
 

Gratulując osiągniętych wyników, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska podziela  radość i satysfakcję miłośników kolarstwa skupionych wokół  STC. Podziwia też  wolę walki  naszych zawodniczek, które po raz kolejny potwierdziły swój wysoki poziom, profesjonalizm i pasję, jaką darzą swoją ulubioną dyscyplinę sportu- zarówno na torze, jak i szosie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.