Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Błękitni - Legionovia: Dobry mecz i awans odmłodzonej drużyny

Dodano: 4 lata temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard awansowali do I Rundy Totolotek Pucharu Polski.

W niej w kolejny weekend zmierzą się z beniaminkiem Totolotek Pucharu Polski, Wartą Poznań. W rundzie wstępnej w upalne popołudnie wygrali z Legionovią Legionowo 2:0. Dwa gole strzelił Mateusz Bochnak.

Błękitni zagrali w mocno przebudowanym składzie z wieloma wychowankami oraz piłkarzami z rezerw. Oprócz piłkarzy, którzy oficjalnie odeszli brakowało Pawła Łysiaka i Michała Cywińskiego.

Wynik w 12. minucie otworzył Mateusz Bochnak. To jeden z piłkarzy, który regularnie grał w minionym sezonie. Przejął piłkę w kontrataku i wykończył akcję lobując bramkarza rywali. To był pierwszy z wielu błędów golkipera gości. Od tego momentu zarysowała się przewaga Błękitnych. Strzału z rzutu wolnego spróbował Jakub Ostrowski, ale uderzył nad bramką.

W kolejnych minutach tempo spadło. Do głosu w końcówce pierwszej połowy doszła Legionovia. Goście trafili w słupek i groźniej było pod bramką Dominika Sasiaka.

Trzy minuty po wznowieniu gry kolejny katastrofalny błąd bramkarza. Wychodząc do piłki minął się z nią, a po raz drugi do siatki trafił Mateusz Bochnak. W końcówce ofensywny piłkarz miał jeszcze dwie okazje na podwyższenie rezultatu.

Błękitni wykorzystali niepewne interwencje bramkarza i ogólnie słabą defensywną grę Legionovii. Spadkowicz z II ligi nie postawił wymagających warunków jednak tak odmłodzony i przebudowany zespół Błękitnych zaprezentował się z dobrej strony i zasłużył na pochwały oraz zwycięstwo.

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Bochnak 12'
2:0 - Mateusz Bochnak 48'

Błękitni: Dominik Sasiak - Marcin Konopski, Jakub Ostrowski, Hubert Krawczun, Bartosz Sitkowski - Jakub Sawczak (61' Paweł Pelikan), Tomasz Purczyński (46' Wiktor Grzeszczak), Dawid Polkowski, Aleksander Theus - Dominik Lis (88' Paweł Jałoszyński), Mateusz Bochnak (90+4' Wojciech Kacprzyk).

Legionovia: Jakub Stefaniak - Kacper Kaczorowski (76' Jacek Lewandowski), Sebastian Weremko (67' Karol Worach), Marcin Kluska, Karol Barański - Andrzej Trubeha, Filip Bućko (46' Marcel Mich), Patryk Koziara, Mateusz Turkowski - Jakub Karabin, Patryk Szeliga (62' Mateusz Kowalski).

Żółte kartki: Pelikan (Błękitni) - Szeliga (Legionovia).

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin).