Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Urząd Miasta - KOMUNIKAT

Dodano: 2 tygodnie temu

Odkomarzanie – kolejne opryski

Urząd Miasta - KOMUNIKAT

Na jutrzejszy wieczór i noc zaplanowano kolejną akcję odkomarzania. Opryski potrwają od 18:00 we wtorek (28.07.) do 2:00 w środę (29.07.). W przypadku niesprzyjającej pogody prace mogą zostać przełożone na inny termin. Odkomarzanie to również skuteczny sposób na zmniejszenie liczby kleszczy i meszek w całym mieście.
 

Akcja będzie przeprowadzana na terenach:

- parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3-Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;

- cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

- skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej - tzw. Osetno;

- rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.
 

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie.

Dzięki opryskom nie tylko zmniejszy się liczba komarów, ale także meszek i kleszczy.

 

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, nie może też być zbyt ciepło. O ewentualnej zmianie terminu oprysków będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA