Dzisiaj jest: 27.4.2024, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Zrobili to! Wielki finisz Błękitnych Stargard

Dodano: 4 lata temu Autor:

II liga zostaje w Stargardzie.

Utrzymanie zapewniło zwycięstwo w 34. kolejce nad rezerwami Lecha Poznań (3:0). To był wielki finisz Błękitnych. Gole pomiędzy 75., a 82. minutą strzelili Krystian Sanocki, Jakub Szrek i Patryk Paczuk.

Inne wyniki ułożyły się tak, że Błękitni skończyli sezon na 12. miejscu. Lech również się utrzymał zajmując 13. lokatę. Komfort gospodarzom dał wynik ze Stalowej Woli, gdzie Stal przegrała z Pogonią Siedlce 0:3. Ekipa z Podkarpacia uzupełniła grono spadkowiczów.

Na pustym stadionie we Wronkach przyszło Błękitnym walczyć o pozostanie w II lidze. Rezerwy Lecha Poznań od wznowienia sezonu rozgrywają swoje domowe mecze bez publiczności. Stargardzcy kibice jednak przyjechali i z hotelowego balkonu dodawali otuchy naszym piłkarzom. Po meczu mogli się z nimi cieszyć z utrzymania w II lidze.

Gospodarze grali bez ekstraklasowych wzmocnień. Zabrakło nawet Filipa Szymczaka. Najlepszy strzelec II-ligowca dostał wolne. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli Błękitni. Szansę na gola miał Hubert Sadowski, ale był spalony. Próbował też Michał Cywiński. Tuż przed przerwą gola strzelił Krystian Sanocki. Arbiter jednak błyskawicznie odgwizdał faul na Grzegorzu Wojtkowiaku. Dyskusyjna sytuacja, ale po 45 minutach było 0:0. Z drugiej strony Mariusza Rzepeckiego groźnym strzałem sprawdził Hubert Sobol.

Druga połowa zaczęła się od groźnych akcji Jakuba Szreka, Bartosza Bartkowiaka i Huberta Sobola. Po zmianie stron mecz się zdecydowanie otworzył. Błękitni nie mieli nic do stracenia. Nie trafił jednak Wojciech Fadecki, a z piłką minął się Krystian Sanocki.

Długo trzeba było czekać, ale warto było. Wynik otworzył Krystian Sanocki, który wykorzystał błąd gospodarzy i uderzeniem z powietrza zapewnił prowadzenie. Radość była wielka, ale trzeba było zachować czujność.

Kolejne dwie minuty dały już powody do świętowania. Pięknego gola z dystansu strzelił Jakub Szrek, a kontrę wykończył Patryk Paczuk. Były jeszcze szanse na 4: 0, ale nie wymagajmy zbyt wiele.

Lech II Poznań - Błękitni Stargard 0:3 (0:0)
0:1 - Krystian Sanocki 75'
0:2 - Jakub Szrek 80'
0:3 - Patryk Paczuk 82'

Składy:

Lech II: Łukasz Radliński - Paweł Tupaj, Artur Marciniak, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Niewiadomski - Ołeksandr Jacenko, Jakub Białczyk (90' Kacper Wachowiak), Łukasz Szramowski (90' Igor Ławrynowicz), Bartosz Bartkowiak (65' Damian Kołtański), Tomasz Kaczmarek (74' Filip Wilak) - Hubert Sobol.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek (90+2' Jakub Sawczak), Hubert Sadowski, Hubert Krawczun, Aleksander Theus - Krystian Sanocki, Marcin Gawron (66' Mateusz Bochnak), Paweł Łysiak, Michał Cywiński, Wojciech Fadecki - Patryk Paczuk (83' Dawid Polkowski).

Żółte kartki: Białczyk, Bartkowiak, Niewiadomski (Lech II) - Sanocki, Fadecki, Sadowski (Błękitni).