Dzisiaj jest: 12.8.2020, imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Nowe trójkołowce na wyposażeniu Zespołu Szkół nr 5 i Szkoły Podstawowej Specjalnej

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Uczniowie stargardzkiej „Piątki” oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej będą mogli korzystać z trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, przekazanych obu placówkom przez Fundację Eco Textil.

Nowe trójkołowce na wyposażeniu Zespołu Szkół nr 5 i Szkoły Podstawowej Specjalnej

To efekt współpracy Powiatu Stargardzkiego z fundacją, której prezesem jest Monika Lipnicka. Przekazanie obu pojazdów miało miejsce w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i Wicestarosty Joanny Tomczak oraz Agnieszki Krętkowskiej, Dyrektor Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego.

Duży komfort jazdy nowymi trójkołowcami zapewniają odpowiednio dopasowane przekładnie, dzięki którym każdy z użytkowników może wybrać stosowny dla siebie tryb pracy. O wiele prostsze jest również ruszanie i zatrzymywanie się- bez konieczności zsiadania z roweru lub balansowania ciałem. Dodatkową zaletę stanowi spora przestrzeń ładunkowa, jaką tworzy prześwit pomiędzy dwoma tylnymi kołami.
 

Uczniom ZS 5 im. Tadeusza Tańskiego i Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima, trójkołowce zapewnią nie tylko możliwość codziennego korzystania, ale też utrzymania i poprawy kondycji fizycznej- przede wszystkim w zakresie wzmocnienia koordynacji ruchowej oraz treningu mięśni.
 

Przekazując pojazdy szkołom, władze fundacji chciały podziękować  Zarządowi Powiatu za podjęcie współpracy w ramach akcji „Zrób porządek w szafie”. W  obu wybranych placówkach ustawiono pojemniki do zbiórki niepotrzebnej odzieży. Przebieg całej akcji pokrzyżował niestety stan epidemii. Jednak organizatorzy nie poddają się, zapowiadając jej kontynuację już od września.
 

Obdarowanym pozostaje teraz w najbliższym czasie sztuka opanowania technik jazdy na trójkołowcach- z korzyścią dla zdrowia i kondycji wszystkich użytkowników.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo. Photos by Jan Rybaczuk