Dzisiaj jest: 5.12.2020, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Ciekawy transfer PGE Spójni Stargard

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Podkoszowy z Kongo wzmocni Biało-Bordowych.

Ciekawy transfer PGE Spójni Stargard

Omari Gudul (206 cm, 26 lat) został nowym koszykarzem PGE Spójni Stargard. To center, który może grać również na pozycji silnego skrzydłowego.

Omari Gudul grał w dwóch Bułgarskich klubach. Dla Beroe zdobywał 10,3 punktu oraz sześć zbiórek. Podobne statystyki osiągał w Levskim Lukoil (10,7 punktu i 5,9 zbiórki). Miał też epizod w hiszpańskim Joventucie Badalona. Tam jednak na parkiecie spędzał średnio po sześć minut (1,7 punktu i 1 zbiórka).

Kariera Kongijczyka nabrała tempa w ostatnich dwóch sezonach. W Blois (druga liga francuska) zdobywał solidne 11,4 punktu i 5,6 zbiórki. Miniony sezon spędził w rumuńskim Craiova. Statystycznie był to bardzo dobry okres - 14,4 punktu i 6,6 zbiórki. To daje nadzieję, że Omari Gudul będzie solidnym wzmocnieniem PGE Spójni Stargard i dobrze wywiąże się z podkoszowych zadań.

Trener Jacek Winnicki postawił na dwóch zagranicznych podkoszowych. Wcześniej przymierzani do PGE Spójni byli Polacy: Jakub Parzeński (trafił do Kinga Szczecin), Damian Cechniak, czy nawet Adrian Bogucki. Ostatecznie jednak Biało-Bordowi pozyskali dwóch zagranicznych graczy, którzy do tego różnią się stylem gry. Na pewno nie są to nazwiska z topu, ale uznani środkowi sporo kosztują i wobec budżetowych wyborów trenerzy częściej decydują się na przeznaczenie większych środków na rozgrywających oraz strzelców.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaduszkowe Jam Session. BUDZOWSKI. art