Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Kolejny sprzęt dla szkół

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

W kwietniu kilkadziesiąt laptopów i tabletów trafiło do wszystkich podstawówek w Stargardzie.

Kolejny sprzęt dla szkół

Posłużyły uczniom do nauki zdalnej. Teraz miasto zdobyło dofinansowanie na zakup kolejnych urządzeń. Ich wartość to prawie 125 000 zł.

 

Sprzęt zostanie zakupiony z dotacji w ramach programu „Zdalna Szkoła+”. Stargardzcy uczniowie – przede wszystkim młodzi członkowie rodzin wielodzietnych – otrzymają laptopy i tablety z dostępem do internetu. Dzięki temu będą mogli brać udział w nauczaniu zdalnym po wakacjach. Po ponownym otwarciu szkół urządzenia wrócą do placówek. Uczniowie nadal skorzystają z nich podczas lekcji w klasach.
 

Kilka miesięcy temu do szkół trafiło 21 laptopów i 18 tabletów. Teraz planowany jest zakup 31 komputerów przenośnych i 13 tabletów. Zostaną przekazane do wszystkich podstawówek w Stargardzie. Środki na ten cel pochodzą z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA