Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Epidemia COVID-19: wznowienie lotów krajowych

Dodano: miesiąc temu Autor:

Epidemia wciąż trwa, jednak wraz z luzowaniem kolejnych obostrzeń wracamy do normalności. Od czerwca na polskim niebie znów na stałe zagoszczą samoloty pasażerskie.

Epidemia COVID-19: wznowienie lotów krajowych

Epidemia wciąż trwa, jednak wraz z luzowaniem kolejnych obostrzeń wracamy do normalności. Od czerwca na polskim niebie znów na stałe zagoszczą samoloty pasażerskie.
 

Wznowienie lotów krajowych - reżim sanitarny na terminalach


Przywracanie lotów pasażerskich ma być podzielone na 3 etapy: krajowe, później europejskie i na koniec międzykontynentalne. W związku z tym LOT zapowiedział na 1 czerwca wznowienie lotów w Polsce. Na lotniskach będą jednak wciąż obowiązywał reżim sanitarny.

Na pewno przed wejściem do terminala, każdy będzie miał badaną temperaturę, zaś na sam terminal wejdą wyłącznie osoby, które udają się w podróż – bez osób towarzyszących. Na terminalu mają być zachowane odpowiednie odstępy w kolejkach. Obowiązkowe będzie też noszenie maseczek na terminalach, a także podczas całej podróży. Obsługa również będzie w maseczkach oraz rękawiczkach ochronnych. W samolotach ma być zajęta maksymalnie połowa miejsc. Pasażerowie mają zajmować co drugie miejsca coś na kształt szachownicy.

 

Wznowienie lotów krajowych - połączenia

Początkowo LOT będzie realizował połączenia w ramach 8 portów lotniczych:

  • Trzy razy dziennie na linii Warszawa-Gdańsk,
  • dwa razy dziennie połączenia na linii Warszawa: Kraków, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław i Zielona Góra,
  • raz dziennie Krakow-Gdańsk.

Pierwszy lot po zniesieniu obostrzeń został zaplanowany na trasie Warszawa – Szczecin-Goleniów o godzinie 7:00. Kolejny ruszy już 10 minut później. Siatka połączeń może ulec zmianie (mogą pojawić się kolejne połączenia) już w drugiej połowie czerwca. Wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji w związku z epidemią.
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA