Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Wygodniejsze podróże ze Słonic do Szczecina

Dodano: miesiąc temu Autor:

.

Wygodniejsze podróże ze Słonic do Szczecina
Szybkie i wygodne podróże w województwie zachodniopomorskim to m.in. efekty inwestycji prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe między Słonicami a Szczecinem. Na odcinku trwają prace na stacjach i przystankach oraz obiektach inżynieryjnych. Z pierwszych efektów modernizacji stacji w Choszcznie podróżni skorzystają już we wrześniu.

Choszczno
Podróżni skorzystają z nowego peronu we wrześniu br. Peron będzie wyższy (0,76 m), tak by wsiadanie i wysiadanie z pociągu było łatwiejsze. Oczekiwanie na pociąg będzie wygodniejsze dzięki nowym ławkom i długim, zakrywającym cały peron, wiatom oraz nowemu, energooszczędnemu oświetleniu. Nowoczesny system informacji pasażerskiej na bieżąco poinformuje podróżnych o przyjazdach i odjazdach pociągów. Wzdłuż peronów poprowadzone będą ścieżki naprowadzające, które ułatwiają poruszanie się po stacji osobom niedowidzącym i niewidomym. Równocześnie budowane jest przejście podziemne.

Stargard
Gruntowaną modernizację przejdzie stacja kolejowa. Po zakończonej inwestycji obiekt będzie lepiej przystosowany do obsługi podróżnych, gwarantując im komfortowe podróże. Na stacji wybudowane zostanie także nowe przejście pod torami, wyposażone w windy prowadzące na perony oraz do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.
Wiadukt nad ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stargardzie zbędzie przebudowany. Pierwsza część obiektu już została zdemontowana.  Nowy wiadukt będzie dłuższy i szerszy. Przebudowana zostanie także biegnąca pod nim ulica. Dzięki chodnikom i ścieżkom rowerowym z dwóch stron jezdni poprawi się bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów. Dodatkowo, od strony ul. Generała Józefa Bema i Księcia Barnima I, powstanie bezpośrednie wejście z windami na perony.
W Stargardzie trwa także budowa nowego Lokalnego Centrum Sterowania, z którego dyżurni będą czuwać nad bezpiecznym przejazdem pociągów.

Modernizacja z myślą o środowisku
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dbając o środowisko zapewniają zwierzętom możliwość przemieszczania się przez tereny kolejowe. Na odcinku Choszczno – Stargard zostaną zbudowane 4 nowe przepusty, a 38 jest modernizowanych. Obiekty te będą pełnić funkcję przejść dla płazów oraz małych i średnich zwierząt.  Na kolejowych mostach powstaną tzw. suche tarasy lub półki, które umożliwią przejście małym zwierzętom wzdłuż cieków wodnych.

Szybkie i wygodne podróże po zachodniopomorskim
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. między Choszcznem a Szczecinem Dąbie wymienią 130 km torów i 160 km sieci trakcyjnej. Dzięki temu pociągi pojadą szybciej - pasażerskie z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Zamontowany nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym zwiększy przepustowość i bezpieczeństwo linii. Mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei i większy komfort podróży dzięki modernizacji 27 peronów na 13 stacjach i przystankach: Stary Klukom, Choszczno, Ziemomyśl, Dolice, Morzyca, Kolin, Strzebielewo Pyrzyckie, Witkowo Pyrzyckie, Stargard, Grzędzice, Miedwiecko, Reptowo oraz Szczecin Zdunowo. Bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego poprawi modernizacja 30 mostów i wiaduktów oraz 16 przejazdów kolejowo-drogowych.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA