Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Wsparcie podczas zakupów

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Ze względu na stan epidemii koronawirusa zwłaszcza osoby starsze i chore nie powinny wychodzić z domów.

Wsparcie podczas zakupów

Pracownicy MOPS-u oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej pomagają swoim podopiecznym i samotnym seniorom w codziennych zakupach. Stargardzianie mogą ich wesprzeć w łatwy sposób – np. przepuszczając w kolejce do kasy.
 

Wiele sklepów i punktów usługowych wprowadziło specjalne zasady bezpieczeństwa. Jednocześnie obsługiwana jest mniejsza liczba klientów. Z tego powodu zdarzają się także kolejki. W tym trudnym czasie warto ułatwić szybką pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. 
 

Wystarczy przepuścić w kolejce pracownika MOPS-u lub strażnika miejskiego. Funkcjonariuszy łatwo poznać po mundurach, a każda osoba z ośrodka pomocy społecznej posiada w widocznym miejscu imienny identyfikator z kodem kreskowym.
 

Wsparcie otrzymują przede wszystkim starsi i samotni mieszkańcy Stargardu, a także ci, którzy mają problemy z poruszaniem się. Ze względów bezpieczeństwa powinni zostać teraz w domach, rezygnując z jakiejkolwiek aktywności na zewnątrz. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej robią takim osobom zakupy spożywcze, wykupują lekarstwa w aptekach, ale także dokonują niezbędnych opłat. Podobnego wsparcia udzielają także strażnicy miejscy.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA