Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Klippan przeciwko wirusowi

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Kolejna firma z Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii wspiera stargardzki szpital w walce z koronawirusem.

Klippan przeciwko wirusowi

Klippan Safety Polska bezpłatnie produkuje wykroje maseczek i fartuchów ochronnych. Przedsiębiorstwo przekazało też kilkaset gotowych strojów. Skorzystają z nich lekarze i pielęgniarki z placówki przy ul. Wojska Polskiego 27.
 

Klippan Safety Polska współpracuje z firmą Filter. Przygotowują dla szwalni profesjonalne wykroje odzieży ochronnej – maseczek i fartuchów. Klippan dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu szablony powstają szybko i precyzyjnie.
 

Następnie na podstawie takich wykrojów szyte są poszczególne elementy tak bardzo potrzebnych teraz strojów chroniących pracowników SPWZOZ. Całość bezpłatnie trafia do stargardzkiego szpitala. Filter i Klippan Safety Polska dostarczyły już do placówki setki maseczek, fartuchów i pościeli. Jak zapowiadają właściciele przedsiębiorstw, pomoc będzie kontynuowana.
 

Wsparcia szpitalowi może udzielić każdy. Więcej o tym tutaj.
 

Na co dzień Klippan Safety Polska zajmuje się produkcją kompletnych systemów łóżkowych i systemów składowania, które są montowane w kabinach ciężarówek. Pracownicy szyją także m.in. siatki i różne pasy bezpieczeństwa do samochodów dostawczych. Od 2006 r. firma działa w PPNT. W 2018 r. przy ul. Metalowej 15 otwarto nową halę o powierzchni niemal 18 000 m2. Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 400 osób.
 

Zdjęcia: Klippan Safety Polska

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA