Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Niezwykła Golgota on-line

Dodano: 2 miesiące temu

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę.

Niezwykła Golgota on-line

Nie wychodząc z domu można wirtualnie zobaczyć „Szeptającą Golgotę”. Jej elementy powstały w Pracowni Ceramiki i Rzeźby MDK. Nad instalacją czuwała Teresa Babińska – artystka ze Szczecina, pracująca na co dzień z młodymi stargardzkimi artystami.
 

Najnowszą instalację można zobaczyć tutaj. Klimatyczne rzeźby tworzą wyjątkową atmosferę skupienia i refleksji. Obserwatorzy mogą też dostrzec elementy nietypowe dla przedstawienia ukrzyżowania – Golgotę otaczają kolorowe zwierzęta i kwiaty. Jak podkreśla artystka, warto zastanowić się nad symbolicznym znaczeniem tej sceny.
 

- Metafora, która - jak każde ujęcie symboliczne - uwalniając naszą wyobraźnię od powinności wobec konwencji, próbuje zobaczyć dane wyobrażenie z nieco innej perspektywy. Golgota to dar pogodzenia nieba z ziemią. Wiszący na krzyżu Chrystus jest pogodny. To obraz „uśmiechniętej męki” – jak to ujął w słowach jednej ze swoich kolęd Zbigniew Preisner – mówi Teresa Babińska.
 

Zdjęcia: FB/MDK w Stargardzie

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolegiata. Photos by Jan Rybaczuk