Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Błękitni - Stal: Marne widowisko w Stargardzie

Dodano: 4 lata temu Autor:

Mecz odbył się bez publiczności, ale kibice niewiele stracili.

W związku z zakazem organizowania imprez masowych mecz 22. kolejki II ligi toczył się w wyjątkowej atmosferze. Oczywiście na stadionie pojawiło się może kilkanaście osób ze względu na pełnione funkcje. Fani tylko z za stadionu mogli dopingować i zaznaczyli swoją obecność zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie pojedynczymi okrzykami.

Piłkarze jakby dostosowali się do sparingowej atmosfery. Walki nie brakowało, ale ostatecznie nic z tego nie wyniknęło i Błękitni Stargard zremisowali ze Stalą Stalowa Wola 0:0. Dla gości był to drugi bezbramkowy remis, a gospodarze również po raz drugi wiosną podzielili się punktami jednak w Katowicach było 2:2.

To sprawiedliwy remis, bo w pierwszej połowie groźniejsza była Stal. Goście straszyli naszą defensywę po rzutach wolnych. Trener Adam Topolski zaskoczył stawiając w bramce na Dominika Sasiaka, ale młodzieżowiec spisał się dobrze i nie dał się pokonać. W jednej z sytuacji ratował go słupek.

Pod drugą bramką w pierwszej części można jedynie odnotować próbę Krystiana Sanockiego, ale nie była to łatwa sytuacja. Starał się też Michał Cywiński, który był kapitanem w tym meczu. Po zmianie stron dominowali Błękitni, ale największe zagrożenie stwarzali obrońcy. Hubert Sadowski strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę. Próbował też Jakub Szrek. W ostatnim kwadransie goście grali w dziesiątkę, bo w cztery minuty dwie żółte kartki obejrzał Szymon Jopek. Błękitni nie wykorzystali jednak przewagi, a w doliczonym czasie mieli jeszcze rzut wolny jednak nie wykonali go dobrze.

Przed meczem jasne było, że obie drużyny zagrają bez najlepszych strzelców, dlatego taki wynik nie zaskoczył. Błękitnym brakowało ofensywnych argumentów. Szczególnie przydałby się Wojciech Fadecki, który potrafi kreować sytuacje, ale również zdobywać gole. Do tego stanowi zagrożenie z rzutów wolnych.

W następnej kolejce Błękitni powinni zmierzyć się 14 marca na wyjeździe z Resovią (początek godz. 15:00). Kolejnym rywalem w Stargardzie 21 marca o godz. 13:00 będzie Znicz Pruszków. Oby już z udziałem publiczności.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 0:0

Błękitni: Dominik Sasiak - Aleksander Theus, Jakub Ostrowski, Hubert Sadowski, Bartosz Sitkowski - Jakub Szrek (76' Mateusz Kompanicki), Hubert Krawczun, Marcin Gawron (58' Patryk Paczuk), Paweł Łysiak, Krystian Sanocki (70' Mateusz Bochnak)- Michał Cywiński.

Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Filip Szifer (59' Bartłomiej Ciepiela), Piotr Mroziński, Piotr Witasik, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka - Szymon Jopek, Przemysław Stelmach, Dominik Chromiński (60' Piotr Zmorzyński) - Michał Fidziukiewicz (78' Krzysztof Kiercz), Tomasz Płonka (87' Adrian Szczutowski).

Żółte kartki: Cywiński (Błękitni) - Chromiński, Szifer, Ciepiela, Jopek, Sobotka (Stal).

Czerwona kartka: Szymon Jopek (74. minuta, Stal) za drugą żółtą.

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).