Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Przebudowa odcinka drogi powiatowej: od 2 marca utrudnienia dla mieszkańców Słodkowa

Dodano: miesiąc temu

Prowadzona przez STRABAG przebudowa drogi 1732 Z między Słodkowem a Suchaniem wkracza w kolejną fazę.

Przebudowa odcinka drogi powiatowej: od 2 marca utrudnienia dla mieszkańców Słodkowa

Od 2 marca ekipy budowlane zamykają dla ruchu odcinek drogi ze Słodkowa w stronę Suchania. Oznacza to utrudnienia i konieczność objazdu przebudowywanej drogi. Trasa objazdowa wytyczona ze Słodkowa przez Sulino i Tarnowo, wydłuży dojazd do Suchania z obecnych 1,4 do 14 km.
 

Droga powiatowa nr 1735Z Wiechowo – Suchań należy do  sieci układu podstawowego dróg powiatu. Przebudowa obejmuje odcinek – od tablicy miejscowości Słodkowo do mostu na ul. Polnej w Suchaniu.  Po przebudowie zyska wszystkie parametry techniczne drogi powiatowej, z nawierzchnią jezdni o szerokości 6 metrów. Zakres prac przewiduje również wykonanie wygodnych zjazdów do posesji, budowę nowych chodników oraz kanalizacji deszczowej, która zapewni właściwe odwodnienie jezdni.
 

Wartość wszystkich prac oszacowano na blisko 2,9 mln zł. Dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych pokryje 80 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji. Pozostałą część w ramach wkładu własnego przekaże Powiat Stargardzki, razem z Gminą Suchań.
 

Termin zakończenia robót budowlanych wykonawca wyznaczył na 31 lipca 2020 r. Niewykluczone, że zdoła wcześniej przekazać przebudowany odcinek drogi. Jednak przez ten czas obowiązywać będzie objazd przez Tarnowo- od poniedziałku, 2 marca.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA