Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Prezydent z Seniorami

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Ponad 100 członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkało się z prezydentem Rafałem Zającem i jego współpracownikami.

Prezydent z Seniorami

Była okazja do przedstawienia szczegółów realizowanych inwestycji oraz planów na rozwój Stargardu. Seniorzy dostali też odpowiedzi na nurtujące ich pytania o miasto. Zgłaszali również swoje uwagi dotyczące utrudnień z jakimi napotykają się w codzienności.
 

- Członkowie PZERiI są liczną grupą stargardzian uczestniczących aktywnie w życiu miasta i korzystających z przygotowanej przez nas oferty. Cenię takie bezpośrednie spotkania, bo przynoszą wiedzę na temat spostrzeżeń i sugestii mieszkańców. Analizujemy te uwagi i staramy się udoskonalać różne działania. Poza tym dyskutujemy o planach na przyszłość – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Seniorzy poznali najważniejsze inwestycje, które już są realizowane lub będą niedługo. Z niecierpliwością czekają m.in. na zakończenie remontu pływalni i książnicę w nowej odsłonie. Jak zapewnił prezydent, każdy z tych obiektów będzie dostosowany do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się. Ten aspekt jest brany pod uwagę przy wszystkich inwestycjach prowadzonych w Stargardzie.
 

W spotkaniu wzięli udział również współpracownicy prezydenta. Ewa Sowa, jego zastępczyni, służyła odpowiedziami na pytania dotyczące spraw społecznych, w tym również seniorów. Zdzisław Rygiel, sekretarz miasta opowiedział o tym, że również członkowie PZERiI powinni wyrobić swoje Stargardzkie Karty Seniora. Julita Siek, kierownik działu Odbioru i Zagospodarowania Odpadów w ZUK przypomniała, jak odnaleźć się w nowym systemie segregacji śmieci. Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej, zanotował uwagi dotyczące niewłaściwego parkowania aut, spożywania alkoholu w miejscach publicznych i nieestetycznych reklam.
 

Członkowie PZERiI już zapowiedzieli, że za jakiś czas chcieliby móc kolejny raz porozmawiać z prezydentem i jego współpracownikami. – Jestem przekonany, że takie spotkanie dojdzie do skutku – zapewnił prezydent Rafał Zając.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA