Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Co dalej z elektrownią przy ul. Skarbowej?

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Budynek po byłej elektrowni przy ul. Skarbowej od wielu lat stoi niezagospodarowany.

Co dalej z elektrownią przy ul. Skarbowej?
Czy w najbliższym czasie coś się zmieni?

Budynek byłej elektrowni przy ul. Skarbowej został wzniesiony zaraz po wojnie rozpoczynając elektryfikację miasta w XIX wieku. Później były tam warsztaty transformatorowe, a także mieszkania. Od wielu lat budynek straszy jednak swoim wyglądem, a z oryginalnej bryły w całości zachował się tylko komin. Czy tak już pozostanie?

Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Stargardu informuje, że budynek byłej transformatorowni przy ul. Skarbowej jest objęty opracowywanym obecnie projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Dla tego budynku projekt przewiduje funkcje zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z towarzyszącą funkcją usługową w parterze budynku.

Projekt planu dopuszcza przekształcenie obiektu, ale po uzgodnieniu z Zachodniopomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Musi jednak zostać zachowany północno-wschodni narożnik budynku z rozetą i kominem oraz fragment ściany wschodniej. Budynek może mieć wysokość 3-4 kondygnacji. -  Wprowadzono obowiązek wycofania czwartej kondygnacji o minimum 1,3 m poza lico budynku oraz uwidocznienia na elewacji historycznej formy budynku- informuje Piotr Mync.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Stargard dotyczącego terenu w rejonie ulic Hetmana Stefana Czarnieckiego i Księcia Barnima I był już dwukrotnie wykładany do publicznego wglądu. Po pierwszych konsultacjach, które odbyły się w dniach 21 maja-19 czerwca 2019 r. do Urzędu Miejskiego wpłynęło 5 pism z uwagami, które zostały rozpatrzone przez Prezydenta. Uwzględnienie części uwag spowodowało dość istotną zmianę projektu planu. Drugie wyłożenie miało miejsce w dniach 10 grudnia 2019-15 stycznia 2020 r. - Rozpatrzenie ewentualnych uwag przesądzi o ponowieniu procedury w niezbędnym zakresie lub skierowaniu projektu do Rady Miejskiej w Stargardzie- dodaje Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Stargardu.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA