Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Współpraca Fundacji Milon i ZS 1 w Stargardzie

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Prezentujemy kolejny materiał dotyczący zrealizowanych projektów przez Fundację Milon.

Współpraca Fundacji Milon i ZS 1 w Stargardzie

Miło nam poinformować, że Fundacja Milon – prowadzona przez Lidię i Tomasza Sobolewskich, uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, na projekt: „Podniesienie jakości edukacji w Technikum Zawodowym nr 1 w Stargardzie”. Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji zawodowej poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy do sierpnia 2020 roku.
W ramach projektu utworzono i wyposażono trzy pracownie:
- pracownię nowoczesnych technologii (między innymi do programowania dronów czy robotów),
- pracownię urządzeń i pomiarów elektrycznych,
- pracownię elektronicznych aplikacji mobilnych.

Wśród wyposażenia pracowni znalazły się:

 • 2 drukarki 3D,
 • 8 tabletów wraz z szafą do ich przechowywania,
 • 8 ploterów,
 • 8 multimetrów cyfrowych,
 • 8 zestawów robotów edukacyjnych,
 • 8 mierników cęgowych,
 • 8 mostków LRC,
 • 8 zasilaczy laboratoryjnych,
 • 8 generatorów funkcyjnych,
 • 8 oscyloskopów dwukanałowych,
 • 8 testerów stanów logicznych.

Dodatkowo zakupiono 50 pozycji fachowej literatury z zakresu doradztwa zawodowego i wiele innych niezbędnych pomocy dydaktycznych, które wzbogacą wiedzę uczniów.
Szereg zajęć i staży dla uczniów
W wyżej wymienionych pracowniach zaplanowano 180 godzin zajęć dla uczniów i aktualnie są one realizowane w utworzonych pracowniach z wykorzystaniem  zakupionych pomocy dydaktycznych.
Dzięki projektowi Fundacji Milon, 24 uczniów skorzysta także ze staży u wybranych pracodawców, co pozwoli im zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i ułatwi start w pełnoetatowej pracy. Dodatkowo utworzono punkt kariery zawodowej SPINKA.
Ponadto dzięki projektowi swoją wiedzę i umiejętności podnoszą także nauczyciele uczący w Technikum Zawodowym nr 1.  Mając na celu podniesienie kompetencji grona pedagogicznego,  a także poprawę przepływu informacji w szkole, utworzono sieć współpracy i doskonalenia nauczycieli: „Monitoring lokalnego rynku pracy przy współpracy z biznesem„. Dodatkowo 4 nauczycieli korzysta z kursów podnoszących kompetencje dotyczące nauczania zawodowego w obszarze wskazanym przez dyrektora szkoły.

Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2019 roku do 31 sierpnia 2020.Wartość projektu : 431 302,50 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego: 366 607,12 zł.
Projekty są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.