Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

20 lutego w CSKF zagości Andrzej Seweryn

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury już teraz zaprasza na 20 lutego,

20 lutego w CSKF zagości Andrzej Seweryn

Stargardzkie Centrum Kultury już teraz zaprasza na 20 lutego, kiedy po filmie „Czarny mercedes” wyświetlonym w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sewerynem, grającym w nim rolę ekscentrycznego hrabiego Leona Przewiedzkiego.

Andrzej Teodor Seweryn jest postacią nietuzinkową, aktorem którego role teatralne i filmowe trudno zliczyć, reżyserem teatralnym i filmowym, dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.
Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, studiował na roku z Piotrem Fronczewskim, obok którego, w towarzystwie jeszcze Wojciecha Pszoniaka, w 1990 roku został wybrany największą osobowością wśród aktorów od 1965 roku.


Jako aktor teatralny zadebiutował 15 sierpnia 1968 roku w Teatru Ateneum w Warszawie, z którym był związany do 1980 roku.
W pierwszej połowie lat 70-tych wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Grywał w Teatrze Telewizji, gdzie pierwszą większą rolę filmową otrzymał w 1970 roku, gdy zagrał w „Albumie polskim” Jana Rybkowskiego.
Grał w filmach największych reżyserów Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Stevena Spielberga, Jerzego Hoffmana, Jacka Bromskiego.
W 1980 roku wyjechał do Francji, gdzie pozostał w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. Został aktorem teatrów francuskich i kinowych produkcji filmowych. Jako trzeci cudzoziemiec w historii teatru francuskiego został zaangażowany do jednego z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie Comédie-Française.


To właśnie o drodze artystycznej, na której Andrzej Seweryn sięgnął mistrzostwa, współpracy z największymi reżyserami, blaskach i cieniach życia sławnego aktora i zmianach zachodzących w pracy aktora będzie można porozmawiać z gościem stargardzkiego klubu filmowego.

Bilety na wydarzenie w cenie 12,00 zł a dla członków klubu 8,00 zł, już można rezerwować na stronie Stargardzkiego Centrum Kultury:
http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Czarny_Mercedes_Gosc_Specjalny_Andrzej_Seweryn#gth

Seanse filmowe Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego rozpoczynają się o 18:30, dyskusyjne spotkania klubu odbywają się w sali obok wejścia na balkon sali kinowej.


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA