Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Gdzie mogę kupić materac na wymiar?

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Dzisiaj coraz więcej mówi się o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniego modelu materaca.

Gdzie mogę kupić materac na wymiar?

Artykuł sponsorowany


Dzisiaj coraz więcej mówi się o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniego modelu materaca. Powinien być dopasowany do potrzeb ciała osoby śpiącej, ponieważ tylko wtedy zapewni idealne podparcie kręgosłupowi i możliwość rozluźnienia się wszystkich mięśni.

Materac wykonany na wymiar

Dzisiaj praktycznie wszyscy topowi producenci materaców umożliwiają ich samodzielne projektowanie i wybór poszczególnych parametrów, takich jak:

  • rozmiar,
  • wysokość,
  • surowce wypełnienia,
  • stopień twardości.

Zamówienie można złożyć na ich stronach internetowych, na przykład Sweetsen.pl, bez wychodzenia z domu. Wystarczy dobrze wymierzyć swoje łóżko, aby wybrać właściwy rozmiar produktu i zastosować się do zaleceń producenta odnośnie twardości materaca. Każdy z nich może bowiem określić nieco inne ramy wagowe dla danej wartości.

Jaka jest właściwa twardość materaca?

To, jak twardy będzie materac, będzie skutkowało właściwym podparciem dla kręgosłupa i odpowiednim komfortem. Za miękki materac sprawi, że ciało zapadnie się w nim, a za twardy wywoła naciski na poszczególne organy lub na elementy układu krwionośnego, co może okazać się niebezpieczne dla zdrowia.
 

Osoby szczupłe i dzieci powinny wybierać materace miękkie – wykonane z nowoczesnych pianek, które idealnie dopasowują się do potrzeb ciała. Większość osób dorosłych decyduje się na materace o średnim stopniu twardości, ponieważ przeznaczone są dla użytkowników o wadze od kilkudziesięciu do stu kilogramów. Osoby z nadwagą mogą zaś wybierać spośród materaców twardych i bardzo twardych. W przypadku twardszych rozwiązań, producenci poza piankami stosują również naturalny kokos oraz lateks. Chętnie stosowanym rozwiązaniem są materace kieszeniowe, które oparte są na sprężynach, ale każda z nich działa indywidualnie i znajduje się w pojedynczej kieszeni. Po wyborze poszczególnych parametrów materac przygotowywany jest na indywidualne zamówienie i wysyłany do klienta. Jeśli nie spełni jego wymagań, można go zwrócić często w ciągu określonego czasu, na przykład trzydziestu dni.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja