Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

Najlepsi przedsiębiorcy zostali nagrodzeni

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Miasta oraz Stargardzka Izba Gospodarcza wyróżnili najlepszych stargardzkich przedsiębiorców.

Najlepsi przedsiębiorcy zostali nagrodzeni
Zostali oni uhonorowani podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości.

W piątek, 17 stycznia, odbyła się 12. Gala Przedsiębiorczości zorganizowana przez Prezydenta Miasta Stargard oraz Stargardzką Izbę Gospodarczą. Wręczono podczas niej wyróżnienia dla najlepszych stargardzkich przedsiębiorstw. Uroczystość była również znakomitą okazją do rozmów i spotkań towarzysko-biznesowych.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu powiedział podczas Gali Przedsiębiorczości, że gospodarka Stargardu ma się dobrze. - Z tej perspektywy unijnej miasto zainwestowało w różne obszary swojego funkcjonowania przez ostatnie 4 lata ponad 200 mln zł- mówił Rafał Zając. - To jest możliwe dzięki rozwojowi gospodarczemu. Nie bylibyśmy w stanie z perspektywy budżetowej obsłużyć tych wszystkich zadań i rozwijać wszystkich obszarów życia miasta, gdyby nie to, że gospodarka Stargardu ma się dobrze. W konsekwencji ma się dobrze także budżet i jest obsłużyć wkłady własne do wszystkich unijnych projektów- dodał Prezydent.

Najważniejszy jest rozwój gospodarczy

Prezydent Rafał Zając mówił także o kończącej się strategii założonej na lata 2010-2020 i powstającym pytaniu co dalej. - Najważniejszym rozwojem miasta musi być rozwój gospodarczy. W najbliższym czasie będziemy inwestować kolejne duże środki w przygotowanie terenów inwestycyjnych, ponieważ stwarzanie warunków do rozwoju jest osią strategiczną, z której nie możemy rezygnować. Przez najbliższy czas musimy postawić na to, żeby miasto było przyjazne do zamieszkania dla każdego. Dla tych, którzy w Stargardzie pracują, urodzili się tutaj i funkcjonują, żeby oni ze Stargardu nie chcieli wyjeżdżać dlatego, że widzą tu szansę na dobrą pracę, rozwój, edukację, dobre spędzenie czasu i założenie rodziny. Chcemy też, żeby Stargard coraz bardziej stawał się miastem dla tych, którzy za pracą do Stargardu przyjeżdżają, na chwilę się tu zatrzymali. Chcemy, żeby ich zatrzymanie trwało dużo dłużej, żeby tym miastem się zachwycili tak jak my się zachwycamy i żeby w tym mieście chcieli zostać. Do tego potrzeba dużego wysiłku nie tylko inwestycyjnego, żeby każdy z obszarów życia w mieście stwarzał warunki do aktywności, rozwoju, spędzania czasu i wsparcia dla słabszych- mówił Prezydent.

Krzysztof Furmańczyk, Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej opowiedział o celach konkursu i sytuacji na rynku. - Celem konkursu jest prezentacja dokonań w sferze gospodarczej naszego miasta, ale przede wszystkim promocja przedsiębiorców. Przedsiębiorców, którzy działają zgodnie z prawem i zgodnie z zasadami etyki. Rok 2019 był dobrym rokiem jeśli chodzi o rozwój firm. Sytuacja gospodarcza sprzyjała właściwemu podejmowaniu decyzji dotyczących inwestowania w rozwój firm- mówił Krzysztof Furmańczyk.

Laureaci Gali Przedsiębiorczości

Podczas Gali Przedsiębiorczości po raz pierwszy wręczona została wyjątkowa Nagroda im. Sławomira Pajora. Ma ona na celu promowanie przedsiębiorczości na terenie miasta oraz tworzenie pozytywnego wizerunku Stargardu nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Po raz pierwszy nagrodą uhonorowani zostali: Miejski Browar Stargard Firma Budowlana Szubert za rewitalizację budynku dawnej Biblioteki Pedagogicznej i stworzenie marki Miejski Browar Stargard, a także za prowadzoną działalność deweloperską oraz Lidl Polska Sp. z o.o. za realizację inwestycji polegającej na budowie centrum dystrybucyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

Tytuł Stargardzkiego Produktu Lokalnego otrzymali:
- Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia” za usługi cateringowe,
- Pizzeria u Jana za Pizzę Stargardzką,
- Izabela Borutyńska Fotografia Artystyczna (dawniej FOTO-Krystyna) za świadczenie usług fotograficznych na stargardzkim rynku od ponad 50 lat.

Debiutem roku w kategorii Stargardzki Produkt Lokalny został Miejski Browar Stargard (firma budowlana Szubert).

Usługi Fotograficzne Tomasz Kutelski to laureat tytułu Lider Stargardzkiego Biznesu w skali Mikro Przedsiębiorstwa 2019. W skali Małego Przedsiębiorstwa zwyciężyło przedsiębiorstwo Hydro-Flex Cezary Mazur. Liderem w skali Średniego Przedsiębiorstwa jest Marcotrans Mariusz Książek.

Tytuły Produkt Roku 2019 powędrowały do:
- spółki 4Stol Dorota Anna Parszuto i Maciej Marszał za blaty kuchenne i armaturę z corianu,
- Biura Projektów Art-Projekt za Wieżę widokową w Ińsku.

Inwestorami Roku 2019 zostali:
- przedsiębiorstwo Filter,
- spółka Specma.

W części artystycznej zaśpiewali Nailah Vitah przy akompaniamencie Aleksandry Krysian oraz Łukasz Brodowski. Coach i psychoterapeutka Monika Wasilewska-Seriwak opowiadała jak znaleźć równowagę pomiędzy pracą, rodziną i wypoczynkiem. Jak ważny w życiu jest cel i spełnianie pasji.

Galeria zdjęć z Gali - TUTAJ

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA