Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Dzięki dotacjom wyprodukują pellet i zorganizują imprezę

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Urząd Marszałkowski przyznał wsparcie w ramach PROW 2014-2020.

Dzięki dotacjom wyprodukują pellet i zorganizują imprezę
Dzięki niemu dwie firmy z naszego regionu będą mogły rozwinąć swoją działalność.

Przed świętami w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie wicemarszałek Olgierd Kustosz podpisał umowy z 8 beneficjentami, którzy otrzymają unijne dotacje w kolejnym rozdaniu programu PROW 2014-2020. Suma całkowitej wartości projektów to ponad milion złotych. Dofinansowanie z PROW 2014-2020 wynosi ok. 650 tys. zł. W ramach tej kwoty zostaną rozwinięte takie działalności jak m.in. wytwarzanie pelletu z biomasy, obsługa filmowa i multimedialna, agencja muzyczn0-rozrywkowa czy projektowanie ogrodów.

Środki z PROW 2014-2020 trafią także do powiatu stargardzkiego. Produkcja pelletu z biomasy z odpadów z drewna ruszy w Dalewie (gm. Marianowo). To ekologiczne i ekonomiczne paliwo przeznaczone do ogrzewania w piecach o najmniejszej emisyjności. Wsparcie unijne przeznaczone zostanie na zakup maszyny do produkcji pelletu. - Wraz z mężem od 3 lat prowadzimy mały tartak, również zajmujemy się sprzedażą pelletu, ale nie jest on naszym wyrobem. Chcemy samodzielnie zająć się jego produkcją, mamy dużo odpadów, które moglibyśmy przetworzyć i wykorzystać- mówiła beneficjentka Patrycja Bodek podczas podpisywania umowy.

W Suchaniu swoje usługi świadczyć będzie nowa agencja muzyczno-rozrywkowa „KSmusic”, które polegać będą na nagłośnieniu, prowadzeniu oraz oprawie technicznej i scenicznej imprez okolicznościowych. Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu m.in. zestawu kolumn głośnikowych, platform  scenicznych, zestawu mikrofonów czy miksera cyfrowego.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Elite Shooting Skills Camp. Photos by Jan Rybaczuk