Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Szklane pojemniki na żywność - dlaczego są lepsze od plastikowych?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Szklane pojemniki na żywność - dlaczego są lepsze od plastikowych?

Szklane pojemniki na żywność - dlaczego są lepsze od plastikowych?

Szukając pojemników na żywność, mamy do dyspozycji kilka rozwiązań. Różnią się one nie tylko pojemnością czy designem, ale również materiałem, z którego zostały wykonane. Dlaczego szklane pojemniki na żywność okazują się lepszym rozwiązaniem od plastikowych?

Szklane pojemniki na żywność – gwarancja bezpieczeństwa

Podczas wyboru pojemników na żywność powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Wiele osób zastanawia się zazwyczaj nad wyborem plastikowych lub szklanych naczyń. Decydując się na drugie z podanych rozwiązań, otrzymujemy gwarancję bezpieczeństwa. W przypadku pojemników dostępnych w sklepie internetowym https://www.pucharydeserowe.pl otrzymujemy gwarancję, że zostały one wykonane w całości z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Bez wątpienia szklane naczynia będą zdrowszą alternatywą dla plastikowych pojemników na żywność.
 

Jednak jeżeli zdecydujemy się na zakup plastikowych pojemników, powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia znajdujące się zazwyczaj na spodzie produkty. Składają się one z cyfrowego kodu: od 1 do 7. Najbardziej bezpieczne dla zdrowia człowieka są te oznaczone: 1, 2, 4 i 5. Określają one stężenie szkodliwych materiałów, na przykład 1 to politereftalan etylenu (PET). Bez wątpienia powinniśmy unikać pojemników oznaczonych cyfrą 6, ponieważ oznaczają one polistyren wydzielający toksyczne związki. Z kolei pod kodem 3 i 7 kryje się prawdopodobieństwo obecności BPA, czyli bisfenolu A. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na szklane pojemniki na żywność Verro Glass, wówczas możemy być pewni, że są one bezpieczne.

Wytrzymałość szklanych pojemników na żywność

Szklane pojemniki na żywność oferowane przez Verro Glass charakteryzują się również wyjątkową wytrzymałością. Zostały wykonane z wysokiej jakości szkła gastronomicznego, które jest gwarancją odporności na drobne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto bez problemu możemy myć je w zmywarce. Warto również zwrócić uwagę na ich hermetyczność. Producent dołożył wszelkich starań, aby były one w pełni szczelne. Dzięki temu możemy w nich przechowywać zarówno zimne, jak i gorące potrawy. Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób czynnikiem decydującym o wyborze właśnie tych produktów będzie możliwość podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Dzięki temu bez problemu podgrzejemy sobie obiad w miejscu pracy bez konieczności brudzenia dodatkowego talerza, jednak bez pokrywki stworzonej z tworzywa sztucznego. Zwróćmy również uwagę, że bez problemu możemy je również zamrozić czy włożyć do lodówki.

Wielofunkcyjność szklanych pojemników na żywność

Szklane pojemniki na żywność są wielofunkcyjne. Możemy je stosować zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Dlatego sprawdzą się w wielu sytuacjach. Możemy przewozić w nich jako lunchboxach jedzenie do pracy oraz podgrzać w kuchence mikrofalowej. Szczelność pojemników umożliwia przechowywanie nie tylko kanapek, ale również sałatek, zup czy potraw z sosami. Pojemniki są dostępne między innymi na stronie sklepu pucharydeserowe.pl. Znajdziemy tam do wyboru dwa rozmiary: 18x18 cm oraz 18x14 cm. Dzięki pokrywce z tworzywa sztucznego otrzymujemy gwarancję zachowania świeżości na dłużej. Jednak warto zwrócić uwagę na ograniczenia dotyczące temperatur: piekarnik do + 220 °C, kuchenka mikrofalowa do + 110 °C, zamrażarka do - 20 °C. W asortymencie sklepu możemy znaleźć również naczynia termiczne, które umożliwią nam zachowanie ciepła nawet na kilka godzin. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj artykuł: 5 kluczowych zalet termicznych szklanek do kawy.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Elite Shooting Skills Camp. Photos by Jan Rybaczuk