Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W miniony weekend na Rynku Staromiejskim odbył się doroczny jarmark bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Stargardzkie Centrum Kultury.

Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”
Tradycyjnie na jarmarkowej scenie rozbrzmiały kolędy i ciepłe, choć zimowe przeboje prezentowane przez znane wszystkim stargardzianom i bardzo lubiane zespoły i chóry.
Na scenie brawurowo debiutowały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1, wystąpili też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1, zespół „Switanok"- z punktu nauczania języka ukraińskiego, chór Cantore Gospel Junior i zespół dziecięcy Boże Światełka z parafii Chrystusa Króla.

O 14:00 sceną zawładnęli Radni Rady Miasta Stargard, którzy do wspólnej zabawy porwali wszystkie jarmarkowe dzieciaki. Były zagadki, tańce, bitwa papierowymi śnieżkami, niezmiennie towarzyszące grudniowym spotkaniom podarki i wspólne śpiewanie kolędy.

Spacerując pomiędzy stoiskami z ozdobami świątecznymi i świecidełkami można było spotkać elfy, śnieżynki a nawet samego Świętego Mikołaja, który bardzo chętnie pozował do zdjęć i selfików.
W jednym z namiotów rozgościł się „warsztat bożonarodzeniowy”, w którym powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Dzieci, ale również dorośli, przygotowywali filcowe skarpety na gwiazdkowe prezenty, które rozświetlone cekinami i błyszczącymi wstążeczkami będą teraz zdobiły stargardzkie domy.

Na scenie świątecznego jarmarku zagościli również Pan Prezydent Rafał Zając i Pani Prezydent Ewa Sowa. Pan Prezydent złożył stargardzianom świąteczne życzenia, żeby wraz z choinką w każdym domu zagościło ciepło rodzinne, a Mikołaj był zaskakująco bogaty, żeby to był czas relacji z bliskimi. Czas dobra i ciepła dla wszystkich stargardzian.

Punktualnie o godzinie 16:00 Pan Prezydent wraz grupą dzieci wcisnął  ogromny włącznik rozświetlający stojącą na Rynku choinkę.

Po raz kolejny w trakcie Jarmarku Świątecznego „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” swój finał miała akcja „Rodakom na Kresach”. Panie z Klubu "Senior +" na osiedlu Lotnisko upiekły pierniki z myślą o Darczyńcach. Każdy, kto w sobotę przekazał w akcji produkty spożywcze, artykuły chemii gospodarczej i higieny osobistej, ze słowami „Serce za Serce” otrzymywał piernikowe serduszko.
Dary, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do najuboższych Polaków mieszkających na Litwie, dotrą do osób starszych i samotnych, domów dziecka i domów opieki.

Na wszystkich, którzy zmarzli czekał kubas gorącej czekolady i aromatyczny grzaniec, o którym szybko wieść rozniosła się po całym mieście. Wszyscy, którzy zgłodnieli mogli się posilić w Strefie Food Trucków Świątecznej Wyżerki.

Teraz, odpowiednio nastrojeni stargardzianie mogą już zająć się przygotowaniami do świąt.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.