Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

20 lat SIG: Ciągle znajdujemy przestrzeń do dalszego działania

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W piątek w Domu Kultury Kolejarza Stargardzka Izba Gospodarcza świętowała jubileusz 20-lecia swojego istnienia.

20 lat SIG: Ciągle znajdujemy przestrzeń do dalszego działania
Była to okazja do wspomnień i podziękowań, ale także rozmów o planach na przyszłość.

Stargardzka Izba Gospodarcza została utworzona w roku 1999 przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Obecnie zrzesza ponad 120 podmiotów gospodarczych z naszego regionu, od firm jednoosobowych po średnie i duże przedsiębiorstwa. Izba m.in. informuje, szkoli i promuje zrzeszone formy.

Krzysztof Furmańczyk, Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej podczas uroczystości przypomniał początki tworzeni organizacji.- 20 lat temu grupa bardzo odważnych i zdeterminowanych osób zdecydowała się utworzyć organizację, która miała skupiać przedsiębiorców naszego miasta. To się udało, pomimo tego, że warunki funkcjonowania firm 20 lat temu były zupełnie inne niż dzisiaj. Również liczba podmiotów gospodarczych była zdecydowanie mniejsza niż obecnie- mówił Prezes. - Tym bardziej składam serdeczne podziękowania tej grupie 53 osób, które zdecydowały się podjąć odważny krok i taką organizację założyć. Izba na przestrzeni 20 lat uczestniczyła w różnych przedsięwzięciach, realizowała różne projekty, ale cieszy mnie, że ciągle znajdujemy dla siebie przestrzeń do pracy, dalszego działania, dalszego rozwoju. Nie byłoby to możliwe bez osób, które Izbę tworzą i im także dziękuję. Jakiś czas temu ustanowiliśmy sobie za cel budowanie relacji biznesowych wśród naszych lokalnych przedsiębiorców. Staramy się ten cel bardzo intensywnie realizować. Jestem szczęśliwy, że nasze działania przynoszą wymierne korzyści i taką przestrzeń udaje się współtworzyć- mówił Krzysztof Furmańczyk.

Bez nich Izba by nie powstała

Gala jubileuszu 20-lecia SIG była okazją do wyróżnienia firm, które ją tworzyły i są obecne od samego początku. Otrzymali je Lech Bieg- Prezes Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego "BIEG", Ewelina Świergiel- Dziekan Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Stargardzie, Agata Kmieć-Łuciuk- Prezes Stargardzkiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Wojciech Stasiak- Członek Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie. Wyróżniono także przedstawicieli firm, które uczestniczyły w powstaniu firmy, ale z jakiś względów ją opuściły. Upominki otrzymali Tomasz Cisek- Prezes Art Projekt, Stefan Kalinowski- Prezes EMULEX Kalinowski Sp. z o.o. oraz Jan Stankiewicz, Prezes Zakładu Przemysłu Gumowego STARGUM. Wspomniano także o przedstawicielach firm, którzy nie byli obecni na gali: Amade, ramex, Stanpol, PEC i MADROG Construction.

Okolicznościowe nagrody otrzymali także dotychczasowi Prezesi Stargardzkiej Izby Gospodarczej: Jadwiga Dąbrowska ( Prezes SIG w latach 1999-2003, Lech Bieg (2003-2016) oraz Krzysztof Kowalczyk (2016-2018).

Uroczystość jubileuszu SIG była okazja do powitania członków Izby, którzy dołączyli do niej w 2019 roku. Znaleźli się wśród nich: Robert Łapiński- Kierownik Zakładu Piryn Pijarowski&Ryniec, Paweł Michalak- Menedżer Lyreco Polska, Iwona Mazurek-Orłowska- właścicielka Ziemniakowe Love, Anna Gołuchowska- właścicielka Kancelarii Notarialnej, Agnieszka Maciejewska- właścicielka firmy Usługi Wielobranżowe, Robert Król- Prezes Multiprojekt oraz Tomasz Lewandowski- właściciel firmy Pro-nad Konstrukcje. Do Izby dołączyły także firmy: Twój Dom A.A. Cokan, PROX Tomasz Szczepanowski oraz Wytwórnia Elementów Prototypowych i Niestandardowych Patryk Pijarowski.

SIG sprzyja rozwojowi miasta i powiatu

Rafał Zając, Prezydent Stargardu pogratulował przedsiębiorcom zrzeszonym w SIG pięknego jubileuszu i pomysłu stworzenia organizacji. - Rozwój Stargard to zasługa Prezydenta Sławomira Pajora, który z myślą o rozwoju gospodarczym podszedł do wyborów i mieszkańcy mu zaufali, ale bez przedsiębiorców realizacji tej myśli by nie było. Często przemieszczam się po Stargardzie i oglądam nie tylko te miejsca, które przebudowuje samorząd, ale również rozwijające się firmy i potencjał, który w mieście tworzycie. Ten jubileusz jest okazją do złożenia podziękowania właśnie Wam. Największą wartością Izby jest to, że tworzycie wspólne środowisko, możecie wymieniać się doświadczeniami, dyskutować o wspólnych biznesach, podpowiadać sobie rozwiązania i tworzyć mądrą i odpowiedzialną reprezentację biznesu- mówił Prezydent Rafał Zając.

Podziękowania w imieniu Starosty Iwony Wiśniewskiej złożyła Joanna Tomczak, Członek Zarządu Powiatu. - Chciałabym przekazać najcudowniejsze życzenia z okazji tego jubileuszu, a przede wszystkim pozdrowienia od Pani Starosty Iwony Wiśniewskiej. Rozwój miasta i Stargardzka Izba Gospodarcza to także rozwój całego powiatu. To szczególne gratulacje na ręce przedsiębiorców, którzy do tej Izby należą, tworzą i sprzyjają temu, aby tak pięknie rozwijało się nasze miasto. Z przyjemnością patrzę na realizowane projekty, szczególnie europejskie. Każda prowadzona inwestycja, nowy zakup to lepsze życie mieszkańców powiatu stargardzkiego ze stolicą powiatu na czele. Dziękuję za to, że nasz powiat dzięki Państwu może się rozwijać. Wszystkiego dobrego i kolejnych pięknych jubileuszy- mówiła Joanna Tomczak.

Zapraszamy do e-galerii: TUTAJ

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA