Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Zabawki kiedyś a dziś - prezentowe zestawienie interaktywnych zabawek od Dumel Discovery

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Zabawa jest ważną częścią rozwoju dziecka. Wpływa na rozwój umiejętności manualnych oraz kreatywności i wyobraźni

Zabawki kiedyś a dziś - prezentowe zestawienie interaktywnych zabawek od Dumel Discovery

Artykuł sponsorowany

Zabawa jest ważną częścią rozwoju dziecka. Wpływa na rozwój umiejętności manualnych oraz kreatywności i wyobraźni, uczy współpracy z rówieśnikami i rozwiązywania problemów. Na rynku znaleźć można zarówno ponadczasowe klasyki, takie jak puzzle, lalki czy klocki lego, ale wraz z rozwojem technologii zmieniają się również zabawki.
 

Czym i jak najchętniej bawią się dzieci?

W maju 2016 roku grupa badawcza IPSOS przeprowadziła badanie “Zabawki są ważne” na zlecenie firmy Mattel. Badanie to objęło cały kraj i wzięło w nim udział ponad 800 dzieci w wieku od 3 do 9 lat wraz z rodzicami. Badania potwierdziły niezwykle ważną rolę zabaw w życiu dzieci.
 

Według przywołanych badań aż 63% dzieci bawi się samodzielnie i przeznacza na to średnio 2,7 godzin w ciągu tygodnia i 4,2 godzin podczas weekendu. Kwestia tego, że maluchy tak często bawią się same nie jest bez znaczenia. To w tym czasie dzieci, przy użyciu odpowiednich zabawek, przyswajają nowe informacje, uczą się rozwiązywać problemy, a także odnajdują własne zainteresowania czy talenty.
 

Wspólna zabawa - czas nauki współpracy

Czas spędzony na zabawie z innymi członkami rodziny najczęściej przypada na zabawę z mamą (59%). Poza tym maluchy chętnie bawią się również z tatą (43%), z rodzeństwem: młodszym (29%) i starszym (22%) oraz innymi dziećmi (20%).
 

Sytuacja zabawy z rodzicem lub rodzicami jest wyjątkową okazją nie tylko na zacieśnienie więzi, ale również otrzymania wiedzy i rad od rodziców, którzy podczas zabawy pełnią rolę opiekuna i przewodnika. Natomiast zabawa z rodzeństwem czy rówieśnikami pozwala rozwinąć umiejętności współpracy i dzielenia się.
 

Prezentowe zestawienie zabawek Dumel Discovery

Interaktywne zabawki pozwalają na połączenie zabawy i nauki, zarówno podczas zabawy samodzielnej, jak i wspólnej z rodzicami czy rówieśnikami. Dumel Discovery - Maleomi.pl proponuje prezentowe zestawienie zabawek, które przypadną do gustu zarówno małym artystom, jak i początkującym naukowcom czy konstruktorom.
 

Wiele ciekawych pomysłów na prezent dla dziecka znaleźć można w artykule "Generator radochy - zobacz wszystkie zabawki nie tylko dla najmłodszych znanej marki Dumel Discovery".

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA