Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Bridgestone – kolejna inwestycja w Stargardzie

Dodano: 6 miesięcy temu

3 nowe budynki o łącznej powierzchni ok. 9 000 m2, a także ulepszenie produkcji dzięki instalacji dodatkowych maszyn – fabryka Bridgestone rośnie w siłę.

Bridgestone – kolejna inwestycja w Stargardzie

Wartość najnowszej inwestycji to ok. 150 000 000 zł. W jej ramach powstaje magazyn surowców, kolejna hala produkcyjna i budynek do testowania oraz sprawdzania parametrów opon.
 

- Rozwój tak dużego zakładu produkcyjnego to szansa dla naszego miasta i regionu. Innowacje wprowadzane przez Bridgestone zwiększają jego atrakcyjność, a także zapewniają miejsca pracy mieszkańcom. Zależy nam, żeby ściągać do Stargardu przedsiębiorców tego pokroju - pracodawców godnych zaufania, o ugruntowanej pozycji rynkowej - mówi prezydent Rafał Zając.
 

Dzięki inwestycji Bridgestone zwiększy produkcję opon ciężarowych o 25%. W nowych budynkach zainstalowane zostaną innowacyjne urządzenia, które przyspieszą produkcję. To oznacza, że wkrótce w stargardzkiej fabryce dziennie wytwarzanych będzie aż 5000 opon.
 

Bridgestone to największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy. Zakład w Stargardzie produkuje wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych i autobusów, a także pasy do bieżnikowania.
Od otwarcia Bridgestone zainwestował w fabrykę w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii już około 1 670 000 000 zł.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA