Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Dodatkowa pula badań mammograficznych dostępna dla pacjentek

Dodano: 3 miesiące temu

Bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn przeprowadzone w ramach XV edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem cieszyły się dużą popularnością.

Dodatkowa pula badań mammograficznych dostępna dla pacjentek

W tym roku przygotowano 140 badan urologicznych. Z  50 badan mammograficznych mogły natomiast skorzystać kobiety w wieku 40- 49 lat oraz  wieku 70+. Duże zapotrzebowanie na badania tego typu, skłoniły Starostę Stargardzkiego Iwonę Wiśniewską do wykupienia kolejnej puli bezpłatnej mammografii. Jest zatem dalej szansa na darmowe badania.
 

Podobnie jak w przypadku diagnostyki dostępnej w ramach Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem, badania obejmą kobiety w przedziale wiekowym 40- 49 lat i 70+.  Rejestracja jest możliwa pod nr. tel.: 91 578 92 03 aż do wyczerpania limitu dodatkowych badań. Warto zatem pospieszyć się z rejestracją w pracowni mammografii szpitala w Stargardzie, przy ul. Wojska Polskiego 27. Przed rozpoczęciem badania do weryfikacji wymagany będzie dowód osobisty. Badania przeprowadzane będą w poradni, zlokalizowanej na I piętrze budynku szpitala, wejście „A 27”.
 

Warto skorzystać więc z nadarzającej się okazji. Tym bardziej, że zmiany nowotworowe wykryte odpowiednio wcześniej, gwarantują szansę wyleczenia bez zbędnych powikłań. Przypominano o tym podczas spotkań, imprez, pokazów i konferencji, zorganizowane przez Powiat Stargardzki przy współpracy z organizacjami pozarządowymi- na czele ze Stowarzyszeniem Amazonek.
 

Duże zainteresowanie bezpłatnymi badaniami to również namacalny dowód, jak bardzo potrzebne są kolejne akcje, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko promowanej wśród mieszkańców powiatu profilaktyki chorób nowotworowych.  Bezpłatna diagnostyka gwarantuje bowiem odpowiednio wczesną reakcję na rozwijające się schorzenia.  Natomiast wyczerpująca się w szybki tempie pula bezpłatnych badań,  jeszcze bardziej mobilizuje  do działania wszystkich, zaangażowanych w profilaktykę i promocję zdrowia.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA