Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Od kulinariów po obrabiarki cyfrowe- w Zespole Szkół nr 5

Dodano: 7 miesięcy temu

Programowanie cyfrowych obrabiarek CNC, diagnostyka samochodowa pod nadzorem specjalistów oraz pokazy i warsztaty kulinarne

Od kulinariów po obrabiarki cyfrowe- w Zespole Szkół nr 5

- wszystkie przedsięwzięcia zorganizowano w ramach niedawnego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, staraniem uczniów i kadry Zespołu Szkół Nr 5. Prowadzona przez Powiat Stargardzki placówka włączyła się w ten sposób do promocji kształcenia zawodowego, o której przypominały wszystkie projekty i przedsięwzięcia Europejskiego Tygodnia…

W realizację projektu Komisji Europejskiej promującego szkolnictwo zawodowe, włączyły się aktywnie szkoły i zespołu szkół Powiatu Stargardzkiego. Szereg imprez, pokazów, warsztatów i przedsięwzięć w tym zakresie zorganizowano również w ZS 5. Ideą Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych jest przede wszystkim współpraca szkół z przedstawicielami pracodawców. Byli oni szczególnie aktywni podczas wspólnych zajęć z uczniami Zespołu Szkół Nr 5. Firmy korzystały okazji, by zachęcić uczniów do kształcenia w odpowiadających potencjalnym pracodawcom kierunkach zawodowych.
 

Podczas Europejskiego Tygodnia… młodzież klas gastronomicznych mogła zaprezentować swój kunszt kulinarny, zapraszając do udziału w wykładzie na temat zdrowego żywienia, zakończonym pokazem  i poczęstunkiem dla uczestników spotkania. Przyszłych kucharzy i dietetyków  wpierała firma Cash & Carry, sponsor przedsięwzięcia i fundator sprzętu dla pracowni gastronomicznej.
 

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 3A i 2Ts cieszyły się natomiast praktyczne zajęcia poświęcone nauce programowania sterowanych numerycznie obrabiarek CNC, które stanowią podstawę każdej przemysłowej linii produkcyjnej. Certyfikowanego operatora urządzeń tego typu intensywnie  poszukują  pracodawcy, oferując atrakcyjne zarobki i możliwości kariery. Podczas zajęć uczniowie mogli więc poznać podstawowe czynności programisty oraz operatora maszyn CNC. Z kolei uczniowie klasy III Ts  szkolili się w zakresie komputerowej diagnostyki pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli pracy silnika i jego podzespołów. W programie Europejskiego Tygodnia… ujęto również bezpłatne przeglądy samochodów osobowych w warsztacie ZS 5, cieszące się dużym zainteresowaniem  wśród kierowców.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA