Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

GDDKiA zerwała umowę. Kiedy koniec remontu w Kijewie?

Dodano: rok temu Autor:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z firmą Energopol Szczecin na rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo.

GDDKiA zerwała umowę. Kiedy koniec remontu w Kijewie?
Wjazd do Szczecina nadal będzie utrudniony.

Mieszkańcy Stargardu, którzy udają się do Szczecina do pracy lub innych celów, codziennie obserwują postęp prac budowlanych na węźle drogowym Kijewo, a dokładnie jego brak. Od kilki miesięcy na przebudowywanym odcinku drogi nic się nie dzieje. Spowodowane jest to problemami finansowymi spółki Energopol, która wniosła do Sądu o ogłoszenie upadłości. Teraz GDDKiA zerwała kontrakt na tę inwestycję.

Powodem odstąpienia od umowy na rozbudowę węzła drogowego Szczecin-Kijewo na połączeniu A6 i DK10 było niewywiązywanie się Energopolu Szczecin S.A. z obowiązków. Firma wstrzymała zasadnicze roboty na inwestycji i mimo wezwania do wykonania zaległych robót, nie zostały one wykonane. Wykonawca otrzymał maksymalny możliwy termin na poprawienie sytuacji, ale kolejne składane deklaracje o przedstawieniu nowego podwykonawcy i wznowieniu robót nie były wypełnianie.

Na węźle drogowym Szczecin Kijewo osiągnięte zaawansowanie rzeczowe wyniosło zaledwie niespełna 20 procent, pomimo upływu około 70 procent czasu trwania kontraktu. Roboty realizowane w ostatnim czasie ograniczały się do przebudowy ważnej magistrali wodociągowej zaopatrującej w wodę Szczecin, która została ukończona. Obecnie zostały uruchomione gwarancje należytego wykonania, które wynoszą około 50 mln złotych. Środki te pozwolą na pokrycie zobowiązań wobec podwykonawców, usługodawców i dostawców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że przygotowuje przetarg na dokończenie inwestycji. Ogłoszenie nowego postępowania planowane jest jeszcze w tym roku.

Źródło foto: GDDKiA

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senior Plus w agroturystyce "7 Ogrodów". FOTORELACJA