Dzisiaj jest: 5.7.2020, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Ile zarabiają stargardzianie?

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o zarobkach w powiatach.

Ile zarabiają stargardzianie?
Ile zarabia się w Polsce, a ile w Stargardzie?

Dane opublikowane przez GUS obejmują 66 miast na prawach powiatu, czyli m.in. dawne stolice województw oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Podawane się w ujęciu brutto, łącznie z zaliczkami na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ze składkami na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe i chorobowe).  

Największą średnią zarobków w zeszłym roku zanotowano w Jastrzębiu-Zdroju- 8 121 zł. Stanowi to 168 proc. średniej krajowej, która obecnie wynosi 4 835 zł. Najniższe wynagrodzenie w grupie miast na prawach powiatu odnotowano w Grudziądzu. Zarabia się tam średnio 3 743 zł brutto.

Wśród powiatów najlepsza sytuacja pod względem zarobków była w powiecie lubińskim w województwie dolnośląskim, gdzie przeciętne uposażenia wyniosły 7 915 zł. To niemal 2,5 razy więcej niż w powiecie kępińskim, gdzie odnotowani najniższe przeciętne wynagrodzenie w kraju- 3 183 zł.

Na 23. miejscu w Polsce plasuje się Szczecin, w którym zarobki średnio wynoszą 5 007,48 zł brutto. Powiat stargardzki w zestawieniu GUS sklasyfikowany został na 156. miejscu. Wyliczono, że w 2018 roku przeciętne wynagrodzenie wyniosło u nas 4 104,49 zł brutto. Jest to o 730 zł mniej, niż wynosi średnia krajowa.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA