Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Bezrobocie nadal na historycznym poziomie

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Według wstępnych danych GUS bezrobocie w regionie na koniec sierpnia może pozostać na poziomie 6,5 procent.

Bezrobocie nadal na historycznym poziomie
W powiecie stargardzkim w lipcu wynosiło ono 7,7 procent.

Od dłuższego czasu utrzymuje się dobra passa na rynku pracy w województwie zachodniopomorskim. Z miesiąca na miesiąc wskaźniki dotyczące bezrobocia osiągają poziomy nie notowane od 1989 roku. Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego w miesiącu sierpniu bezrobocie może pozostać na historycznym poziomie 6,5 procent. W zeszłym roku było to 7,1 procent.

Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego mówi, że tak niskie wskaźniki bezrobocia są skutkiem tego, że udało się przebudować gospodarkę. - Jeszcze 10 lat temu województwo miało ubogą ofertę inwestycyjną i drugie najwyższe bezrobocie w Polsce. Wtedy wyzwaniem było tworzenie miejsc pracy i przyciąganie inwestorów z zewnątrz. Dzisiaj skupiamy się na tworzeniu dobrych jakościowo miejsc pracy, które będą zaspokajały aspiracje ludzi z wysokimi kwalifikacjami. Zależy nam na rozwoju zachodniopomorskich firm i wypływanie na szerokie wody poprzez innowacje- mówi Marszałek.

Na brak pracy nie mogą narzekać także mieszkańcy powiatu stargardzkiego. Z oficjalnych danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że stopa bezrobocia w naszym powiecie w lipcu wyniosła 7,7 procent. Najmniej bezrobotnych zarejestrowanych jest w gminie Kobylanka, gdzie wskaźnik ten wynosi 2,7 procent, a najwięcej w gminie Stara Dąbrowa- 5,7 procent. Aktualnie na stronach PUP w Stargardzie można znaleźć oferty pracy m.in. dla kierowcy kat. C+E, sprzątaczki, pomocy kuchennej, magazyniera, pracownika budowlanego, pracownika ochrony czy nauczyciela.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA