Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Innowacyjne kierunki studiów na szczecińskich uczelniach

Dodano: 6 miesięcy temu

Innowacyjne kierunki studiów na szczecińskich uczelniach — co warto wybrać?

Innowacyjne kierunki studiów na szczecińskich uczelniach
Każda uczelnia co roku przygotowuje swoją indywidualną ofertę studiów, często dopasowaną do potrzeb kandydatów z konkretnego obszaru geograficznego. Szczecin z pewnością kojarzy się przede wszystkim z kierunkami morskimi, co jest konsekwencją położenia nad Odrą i Zalewem Szczecińskim. Liczne porty oraz stocznie sprzyjają studiom z tego zakresu, ale na szczecińskich uczelniach występują także zupełnie nowe, innowacyjne kierunki.

Winiarstwo i uprawa winorośli

Kierunek ten pozwala na zdobycie wiedzy z takich obszarów jak technologia produkcji winiarskiej, klasyfikacja, analiza i ocena win, a także na naukę podstawowych wiadomości z zakresu zarządzania pracą w winiarniach i winnicach. Branża ta być może nie jest najpopularniejsza w kraju nad Wisłą, ale z pewnością stanowi ważną część narodowej gospodarki. Absolwent tego kierunku będzie umieć m.in. samodzielnie prowadzić winiarnię lub winnicę, a wszystko dzięki podstawom prawa czy wiedzy z zakresu analizy ekonomicznej i zasad funkcjonowania rynku winiarskiego. 

Game design

Specjalność ta jest nie tylko innowacyjna, ale także bardzo atrakcyjna ze względu na rosnące znaczenie branży IT. Deficyt informatyków i programistów sprawił, że panuje dość silny trend na edukację właśnie w tym zakresie. Młodzi ludzie chętnie podejmują naukę na kierunkach informatycznych, nie tylko ze względu na bliskość ich zainteresowań w tym obszarze, ale również łatwość w późniejszym znalezieniu pracy. W Szczecinie game design dostępny jest m.in. na https://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia, gdzie studenci uczą się nie tylko projektowania gier, ale także inżynierii oprogramowania czy algorytmów grafiki komputerowej.

Familiologia

Nauka o rodzinie, czyli familiologia to kolejny unikatowy kierunek. Jak można się domyślić, zajęcia skupiają się przede wszystkim na rodzinie i tym, jaką stanowi wartość dla człowieka w ujęciu społecznym, humanistycznym i teologicznym. Studia z tego zakresu mają pomóc absolwentom stać się specjalistami, których głównym zadaniem będzie pomoc członkom rodzin w różnych sytuacjach życiowych. Co więcej, osoba, która ukończy ten kierunek, nabędzie też wiedzę dotyczącą działań profilaktycznych zwłaszcza w obszarze uzależnień czy zaburzeń zachowania.

Oceanografia

Bliskość Szczecina z dużymi zbiornikami morskimi sprawiła, że na zachodniopomorskich uczelniach nie brak kierunków związanych właśnie z okołomorskimi zagadnieniami. Jednym z nich jest oceanografia, która ma zajmować się badaniem zjawisk, jakie zachodzą w tych ogromnych zbiornikach wodnych. Ma ona skupiać się głównie na organizmach morskich czy ochronie środowiska wodnego. Absolwent podczas zajęć będzie zgłębiać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną wykorzystując do tego szereg przyrządów i technik pomiarowych.

Studia nad wojną i wojskowością

Dzieje wojskowości oraz wiedza o konfliktach militarnych to główne zagadnienia poruszane na tym kierunku. Absolwent studiów nad wojną i wojskowością będzie mógł poznać relacje między samą polityką danego państwa, jego siłami zbrojnymi a życiem jego obywateli. Ponadto omawiane będą również konsekwencje konfliktów nie tylko międzynarodowych, ale też tych wewnętrznych.

Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA