Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Kolejna akcja odkomarzania w mieście

Dodano: rok temu Autor:

W dniach 13 i 14 sierpnia po raz kolejny w Stargardzie zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania.

Kolejna akcja odkomarzania w mieście
Środek nie jest szkodliwy dla człowieka, ale warto zachować ostrożność.

We wtorek 13 sierpnia i w środę 14 sierpnia w godzinach od 18 do 2 w Stargardzie zostanie przeprowadzony zabieg odkomarzania przy użyciu preparatów przeciwko komarom, kleszczom i meszkom. Waldemar Kolasiński, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Stargardzie informuje, że akcja będzie prowadzona wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Opryski wykonywane będą w różnych rejonach miasta. Akcji odkomarzania zostaną poddane tereny parku Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3 Maja, Panorama, Batorego oraz parku przy ul. Lotników. Opryski wykonane zostaną także na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki i przy ul. Lotników na terenach zielonych zlokalizowanych naprzeciwko SCK przy Placu Wolności, przy placu Majdanek, na rogu ul. M. Konopnickiej i J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, Armii Krajowej i Alei Dębowej. Firma wykonująca usługę odwiedzi również rowy melioracyjne i kanały przy ul. Reymonta, M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka oraz rowy melioracyjne przy ul. Na Grobli i Grudziądzkiej.

Możliwość wykonania oprysku uzależniona jest od warunków pogodowych, ponieważ oprysk jest mało skuteczny w przypadku wysokich temperatur i opadów atmosferycznych. W przypadku ich wystąpienia termin odkomarzania może ulec zmianie.

Urząd Miejski przypomina, że w trakcie oprysku należy zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów, usunąć otwartą żywność, suszące się pranie lub inne przedmioty oraz oddalić się z miejsca dokonywania oprysku. Po około pół godzinie od jego dokonania można bezpiecznie przebywać na przedmiotowym terenie. Zastosowane środki działają na organizmy zmiennocieplne (skutecznie działają również na meszki i kleszcze) i rozkładają się w temperaturze powyżej 25 st. C, w związku z czym nie są szkodliwe dla człowieka. Jeżeli jednak podczas oprysku produkty spożywcze nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed działanie środka (schowane), należy przed ich podaniem starannie je umyć, najbezpieczniej zaś potraktować jako nie nadające się do spożycia.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA