Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Bezrobocie nadal spada

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie opublikował wstępne dane dotyczące bezrobocia w czerwcu.

Bezrobocie nadal spada
Bezrobotnych w naszym regionie jest coraz mniej.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie zachodniopomorskim w czerwcu wyniosła 6,6% wobec 7,3% rok wcześniej. Według szacunków na koniec lipca może ona wynieść 6,5%. Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w naszym regionie wyniosła 40 096 osób, czyli o 1,6% mniej niż w zeszłym miesiącu i 8,6% mniej niż w zeszłym roku.

W lipcu 2019 r. pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy w województwie łącznie 6 893 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej wobec 6 457 miesiąc wcześniej i 6 232 w lipcu 2018 r. W Stargardzie aktualnie poszukuje się technologa konstrukcji stalowych, magazynierów, kierowców autobusów i robotników budowlanych. Na stronie PUP widnieją również ogłoszenia o pracy dla sprzedawców, fryzjerek, sprzątaczek, kierowców ciężarówek przy pracowników biurowych i ochrony.

Eksperci prognozują, że bezrobocie będzie nadal spadać, ale już wolniej, ponieważ wyczerpują się zasoby chętnych do pracy. Według nich firmom coraz trudniej będzie znaleźć pracowników wśród bezrobotnych, ponieważ w rejestrach z czasem pozostawać będą głównie te osoby, które bardzo trudno zaktywizować. Powodem jest też niedopasowanie kwalifikacji bezrobotnych do potrzeb pracodawców.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA